Uprzejmie inforumejmy, iż Klinika Mandala jest już nieczynna na stałe.

 
Ośrodek Leczenia Uzależnień Wrocław

M A N D A L A

PRYWATNY OŚRODEK LECZENIA UZALEŻNIEŃ WROCŁAW

Ratuj swoje życie już teraz!

 

+48 731 979 170

 

MANDALA Prywatna klinika leczenia uzależnień

Wsparcie rodziny

Każdy nałóg charakteryzuje się swoistymi objawami fizycznymi i psychicznymi, w zależności od substancji lub zachowań od jakich człowiek jest uzależniony. Jednak bez względu na rodzaj uzależnienia, wszystkie nałogi niosą ze sobą poważne konsekwencje także dla rodziny i przyjaciół osoby uzależnionej.

Zaangażowanie rodziny  może stać się istotnym, a nawet kluczowym aspektem procesu powrotu do zdrowia pacjenta. Przełamanie wstydu i poczucia bezradności przez bliskich i przyjaciół  osoby uzależnionej i sięgnięcie po profesjonalną pomoc – to najlepszy
i najskuteczniejszy sposób na powstrzymanie nałogu.

Klinika Mandala oferuje specjalny program terapeutyczny dla członków rodzin osób uzależnionych, aby mogli współuczestniczyć w leczeniu bliskiej osoby. Członkowie rodzin uczęszczają na specjalne zajęcia i terapie, które obejmują zarówno pacjentów, jak i ich samych. Celem takiej terapii jest pomoc rodzinom w zrozumieniu  natury samego uzależnienia, a także  poznaniu motywów zachowania i uczuć, które towarzyszą osobie uzależnionej.

Ważne, aby członkowie rodzin osób uzależnionych nie ignorowali problemu i nie zaprzeczali, że ich bliscy są uzależnieni. Warto uświadomić sobie, że bierne czekanie nie rozwiąże sytuacji, natomiast wsparcie terapeuty uzależnień, to istotny krok na drodze do pozbycia się nałogu. Kontakt z terapeutą to także nieocenione źródło informacji na temat postępowania wobec osoby uzależnionej.

Zewnętrzne wsparcie pomogło już wielu rodzinom przezwyciężyć trudności i uratować kogoś bliskiego, na kim im zależy i kogo kochają.

Wsparcie rodziny w leczeniu uzależnień

Wsparcie rodziny
5 (100%) 2 votes