MANDALA

Ośrodek Leczenia Uzależnień

Nowa wersja strony
Pozostań na stronie
Ośrodek Leczenia Uzależnień

 
Ośrodek Leczenia Uzależnień Wrocław

M A N D A L A

PRYWATNY OŚRODEK LECZENIA UZALEŻNIEŃ WROCŁAW

Ratuj swoje życie już teraz!

 

+48 731 979 170

  +48 603 961 396

 

MANDALA Prywatna klinika leczenia uzależnień

Ośrodek leczenia uzależnień – jaki wybrać?

Zmaganie się z uzależnieniami nie jest łatwe, ale decyzja o podjęciu leczenia stanowi pierwszy krok we właściwym kierunku. Jak jednak wybrać odpowiedni ośrodek? Na co zwracać uwagę i czego się wystrzegać? Na te oraz kilka innych pytań, spróbujemy odpowiedzieć poniżej.

Kadra – wykształcenie oraz kwalifikacje

Osoba prowadząca ośrodek powinna nie tylko posiadać niezbędne uprawnienia, ale również wysokie kwalifikacje. Dobrym wyznacznikiem jest w tym wypadku tytuł lekarza.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest kadra, a więc ludzie na co dzień pracujący z uzależnionymi. Powinni to być specjaliści oraz instruktorzy, najlepiej z bogatym doświadczeniem i odpowiednio długim stażem. Całodobowa opieka lekarska oraz pielęgniarska znamionuje profesjonalne podejście do pacjenta.

Ośrodek leczenia uzależnień

Kwestie prawne

Legalnie działające ośrodki leczenia uzależnień posiadają nie tylko NIP, REGON oraz wpis do ewidencji działalności gospodarczej. Równie ważne jest zgłoszenie takiego przypadku do Okręgowej Izby Lekarskiej oraz otrzymanie zezwolenia Sanepidu.

Odpowiednie oznakowanie budynku, a także przejrzystość danych teleadresowych i osobowych pokazuje, że placówka nie ma nic do ukrycia.

Detoks i schorzenia współistniejące

Niektórzy pacjenci przyjeżdżają do ośrodka w stanie uniemożliwiającym podjęcie natychmiastowej terapii. Niezbędna w takich sytuacjach jest detoksykacja organizmu, pozwalająca oczyścić go z substancji uzależniających. Obecność detoksu na liście usług świadczy o kompleksowości ośrodka.

Dobrze jeśli placówka leczy, poza uzależnieniami, również schorzenia współistniejące, a nawet pozornie niezwiązane z problemem. Terapia powinna leczyć ciało, umysł oraz duszę pacjenta.

Baza i spędzanie wolnego czasu

Profesjonaliści stawiają przede wszystkim na funkcjonalność oraz kompleksowość. Ośrodek dysponujący odpowiednią bazą, daje pacjentom dostęp do różnorakich form terapii, jest również w stanie zagwarantować bardziej spersonalizowane podejście.

Położenie placówki oraz jej zaplecze również odgrywa istotną rolę. Ważne jest zapewnienie pacjentom możliwości integrowania się oraz aktywnego spędzania wolnego czasu.

Koszty

Wybierając ośrodek, zwróćmy uwagę na cenę leczenia. Badania lekarskie, detoks, przyjmowane leki, a także sesje terapeutyczne – wszystko to powinno być wliczone w koszty pobytu.

Najlepszy ośrodek leczenia uzależnień

Ośrodek leczenia uzależnień – jaki wybrać?
5 (100%) 1 vote

Ten wpis został opublikowany w kategorii Blog o leczeniu uzależnień i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.