MANDALA

Ośrodek Leczenia Uzależnień

Nowa wersja strony
Pozostań na stronie
Ośrodek Leczenia Uzależnień

 
Ośrodek Leczenia Uzależnień Wrocław

M A N D A L A

PRYWATNY OŚRODEK LECZENIA UZALEŻNIEŃ WROCŁAW

Ratuj swoje życie już teraz!

 

+48 731 979 170

  +48 603 961 396

 

MANDALA Prywatna klinika leczenia uzależnień

Oczyszczanie organizmu czyli kilka słów o alkoholoodtruciu

Leczenie uzależnień to skomplikowany i żmudny proces. W przypadku uzależnienia od alkoholu niezbędna jest wola pacjenta, który jedynie dobrowolnie może zostać poddany leczeniu. Tylko w nielicznych przypadkach dochodzi do wydania nakazu sądu względem przymusowego leczenia. Jednakże pacjent, który nie będzie widział problemu, podąża ścieżką uzależnienia twierdząc, że może przestać pić w dowolnej chwili, ale nie robi tego tylko dlatego, że nie chce, nigdy nie wyjdzie z nałogu. Uzależnienie niestety szybko postępuje i im dalej w czas, tym trudniej powrócić do normalnego funkcjonowania. Dlatego tak ważnym krokiem, choć dopiero początkowym, jest świadomość, że picie wymknęło się spod kontroli. Zagraża zdrowiu i życiu osoby zainteresowanej, a do tego przyczynia się do konfliktów rodzinnych.

Odtrucie organizmu to pierwszy krok w drodze do zerwania z nałogiem

Gdy świadomość i rozsądek wzięły górę, należy zgłosić się na odtruwanie organizmu. Detoks alkoholowy polega przede wszystkim na całkowitym usunięciu z organizmu alkoholu i uzupełnieniu o niezbędne witaminy, minerały i płyny. Substancje, które podczas trwających ciągów nie były dostarczane i występuje ich groźny niedobór. To coś w rodzaju pierwszego etapu z całego procesu odtruwania organizmu. Drugim jest skomponowanie odpowiedniej terapii lekami, ponieważ pacjenci nierzadko zmagają się z lękami. Głównie przed powrotem do trzeźwości. Do tego dochodzą objawy zespołu odstawienia. Może się pojawiać drżenie w mięśniach, dość nieprzyjemnie, niekiedy nawet boleśnie odczuwane. Do tego lęki, psychozy, a nawet zaburzenie świadomości. Odtruwanie jest nastawione również na leczenie schorzeń współtowarzyszących.

Oczyszczanie organizmu

Farmakologia i witaminy

Pacjent, który zgłasza się na odwyk najpierw jest dokładanie badany przez lekarza internistę. Ocenia się jego stan fizyczny oraz psychiczny. Ocenie podlegają również wykonane badania, dzięki którym można określić, w jakim stopniu doszło do zatrucia organizmu, a na tej podstawie dostosowywane jest leczenie. Zarówno farmakologiczne ukierunkowane typowo na eliminację uzależnienia, jak i to, które obejmuje redukowanie innych objawów, w tym chorób współtowarzyszących.

Bez odtrucia nie ma terapii

Dopiero po przejściu przez etap alkoholoodtrucia wdrażana jest właściwa terapia. Tutaj bazuje się na pomocy psychologów, terapeutów uzależnień, psychiatrów, psychoterapeutów, a także teologów. Prowadzone są zajęcia grupowe oraz indywidualne. Pacjent podczas leczenia stacjonarnego zostaje objęty całodobową opieką. Uzyskuje wsparcie, poczucie bezpieczeństwa, zaufania i zrozumienia. W szczególności od osób, które nie tylko są stricte lekarzami, ale niegdyś sami zmagali się z podobnym problemem, umieją zatem odpowiednio podejść do każdego pacjenta.

Na pomoc mogą liczyć jednakowo najbliżsi, którzy stają się współuzależnionymi. Również potrzebują wsparcia, zrozumienia i oczekują, że ktoś ich wysłucha. Wskaże, jak należy rozmawiać z osobą uzależnioną i, jak pomóc jej wytrwać w abstynencji.

Etap alkoholoodtrucia jest bardzo ważny, bowiem dopiero po jego przejściu można liczyć na pożądane efekty, osiągane z zastosowaniem uprzednio wymienionych form terapeutycznych.

Źródło fotografii: https://www.flickr.com/photos/bestforjuicing/8424306385/

Oczyszczanie organizmu

Oczyszczanie organizmu czyli kilka słów o alkoholoodtruciu
5 (100%) 1 vote

Ten wpis został opublikowany w kategorii Blog o leczeniu uzależnień i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.