MANDALA Prywatna klinika leczenia uzależnień

Leczenie nerwicy

Nerwice to potoczna nazwa dla szeroko pojmowanych zaburzeń nerwicowych. Wielu specjalistów twierdzi, że nerwicami są różnorodne zaburzenia związane z wieloma dysfunkcjami narządów, które połączone będą z zaburzeniami na podłożu emocjonalnym. Zaburzenia, o których mowa mogą znacząco przyczynić się do niepoprawnych procesów fizjologicznych oraz chemicznych, które dzieją się w mózgu człowieka.

Na czym polega nerwica?

W przypadku nerwicy istotnym faktem, o którym należy wspomnieć jest to iż osoba, które potencjalnie może cierpieć na nerwicę jest świadoma tego, że sądy, które wypowiada na temat pewnych objawów w rzeczywistości nie mają konkretnych podstaw medycznych. Osoby cierpiące na nerwicę często przeżywają rozmaite lęki, takie jak lęk przed pojawieniem się w tłumie, lęk przed wyjściem z domu, lęk przed przebywaniem w głośnych miejscach, czy lęk związany z podróżowaniem czy przemieszczaniem się do miejsca, które nie są im znane. Z nerwicą nierozerwalnie wiążą się pojęcia natręctw oraz fobii. Mogą one przybierać bardzo różnorodny charakter. Jednym z natręctw może być nieustanna potrzeba zachowywania czystości rąk, jeszcze innym natręctwem może być przesadna kontrola poprawności procesów fizjologicznych własnego ciała, co w konsekwencji może doprowadzić do hipochondrii czyli wyjątkowego przewrażliwienia w stosunku do stanu zdrowia.

Objawy nerwicy i leczenie

Nerwica to nie tylko konkretne objawy na polu dysfunkcji stabilnej psychiki, ale także problemy somatyczne. Wiele osób cierpiących na nerwicę, może odczuwać między innymi ogólne rozdrażnienie, niekontrolowane drgania mięśni, przykurcze, niekontrolowane tiki, nagłe wzrosty oraz spadki temperatury ciała, różnorodne bóle całego ciała, które wiążą się nieuzasadnionym napięciem, często występują także zawroty głowy czy problemy z utrzymaniem prawidłowej równowagi.

Leczenie błędnego koła w nerwicy

Problem osób cierpiących na nerwicę często określany jest mianem błędnego koła. Kiedy ktoś chory na nerwicę odczuwa objawy somatyczne, powstają u niego natrętne myśli. Te z kolei mogą jeszcze mocniej przyczynić się do odczuwania myśli, które nie chcą wyjść z umysłu chorego. Błędne koło jest niezwykle problematyczne i wyleczenie go jest jednym z najważniejszych priorytetów w leczeniu nerwicy.

Leczenie nerwicy Wrocław

Leczenie nerwicy jest procesem długotrwałym i nie opiera się wyłącznie na podawaniu leków. Leczenie nerwicy można w całości przeprowadzić bez farmakologii, ale nie zawsze jest to skuteczne. Wiele pacjentów musi przyjmować pewne leki, które mają za zadanie obniżyć ich koncentrację na natrętnych myślach oraz pomagają zachować spokój. Dzięki nim możliwy jest powrót do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Bardziej istotną rzeczą od samych leków jest terapia. Leczenie nerwicy poprzez długotrwałą terapię jest skuteczne i może zapobiec jej nawrotom. Istotne jest pełne zrozumienie procesów, którymi rządzi się nerwica przez samego pacjenta. Pacjenci, którzy poddawani są leczeniu nerwicy muszą zmienić własne zachowanie a także podjąć się odmiennej niż dotąd interpretacji objawów czy tego co może powodować ich lęki.

Leczenie nerwicy Wrocław

W ośrodku Mandala Wrocław możliwe jest skuteczne leczenie nerwicy. Dzięki współpracy z terapeutami z różnych dziedzin terapia jest komfortowa dla pacjenta i pozwala mu zrozumieć własny problem. Terapia w Mandali to sposób na rozpoczęcie nowej drogi, która pozwoli skutecznie pozbyć się problemów nerwicowych. Nasz ośrodek zapewnia bardzo dogodne warunki wszystkim pacjentom. Posiadamy odpowiednie zaplecze medyczne oraz terapeutyczne. Leczenie nerwicy w naszym ośrodku pomaga pozbyć się lęków oraz fobii.

facebook