Uprzejmie inforumejmy, iż Klinika Mandala jest już nieczynna na stałe.

 
Ośrodek Leczenia Uzależnień Wrocław

M A N D A L A

PRYWATNY OŚRODEK LECZENIA UZALEŻNIEŃ WROCŁAW

Ratuj swoje życie już teraz!

 

+48 731 979 170

 

MANDALA Prywatna klinika leczenia uzależnień

Odwyk narkotykowy Wrocław dla młodzieży i dorosłych. Sprawdź ofertę ośrodka leczenia uzależnień pod Wrocławiem

Odwyk narkotykowy Wrocław w prywatnym ośrodku to forma leczenia, dzięki której organizm osoby uzależnionej zostaje uwolniony od negatywnych skutków działania substancji psychoaktywnych. Dzięki zakończeniu detoksu możliwe jest podjęcie właściwej terapii, która prowadzić może do całkowitego uwolnienia się ze szponów nałogu. Daj sobie szansę na życie bez narkotyków i umów się na terapię w Klinice Leczenia Uzależnień Mandala!

Kobieta cierpliwie czekająca na zmiany

Spis treści:
Jak długo trwa i na czym polega?
Dla dorosłych i młodzieży
Uzależniające substancje
Pobyt w ośrodku leczenia uzależnień
Prywatna Klinika Leczenia Uzależnień Mandala

Jak długo trwa i na czym właściwie polega odwyk narkotykowy w ośrodku pod Wrocławiem?

Odwyk narkotykowy (np. w klinice Mandala pod Wrocławiem), który nazywany jest także detoksem, to proces oczyszczania organizmu z zalegających w nim toksycznych substancji. Dzięki przejściu przez tę formę leczenia osoba z nałogiem przestaje odczuwać rozległe objawy spowodowane odstawieniem środków, od których jej organizm zdążył się już trwale uzależnić. Detoks przeprowadzony pod wykwalifikowanym okiem specjalisty to całkowicie bezpieczna i skuteczna droga do całkowitego wyleczenia z nałogu.

Podjęcie się odwyku narkotykowego to niezwykle istotna decyzja w życiu każdego, kto ma problemy z uzależnieniem od różnego rodzaju substancji psychoaktywnych. Stanowi pierwszy krok na drodze do całkowitego wyleczenia i odzyskania kontroli nad własnym życiem. Zanim pacjent będzie gotowy do psychicznej walki z nałogiem, przeprowadza się detoks, który pozwala organizmowi fizycznie odciąć się od wszelkich pozostałości narkotyków w krwiobiegu. Odpowiednio zaaranżowany odwyk zapobiega także występowaniu wielu nieprzyjemnych objawów, które szerzej znane są jako zespół abstynencyjny. Mowa tu o dolegliwościach wynikłych z ograniczenia dawek bądź całkowitego odstawienia uzależniających substancji.

Szansa na przełom

Pacjent poddawany odwykowi znajduje się w wygodnej przestrzeni odpowiednio przygotowanego ośrodka specjalizującego się w leczeniu uzależnień. Dzięki dwudziestoczterogodzinnej opiece fachowców, zastosowaniu różnego rodzaju leków objawowych oraz specjalistycznych działań mających na celu oczyszczenie organizmu z toksyn, osoba uzależniona ma szansę na powrót do stanu biologicznej równowagi i podjęcie prawidłowego leczenia terapeutycznego.

Przerwanie ciągu uzależnienia to swoisty przełom w życiu każdego nałogowca, dający mu szansę na wyrwanie się ze szponów problemu. Poprawia także ogólny nastrój pacjenta, przywracając mu siły i nadzieję na kontynuację leczenia. Aby jednak dojść do tego etapu, należy najpierw spędzić około trzech dni na zabiegach mających na celu całkowitą detoksykację organizmu i przywrócenie jego naturalnej równowagi biologicznej.

Odwyk narkotykowy w ośrodku pod Wrocławiem dla dorosłych i młodzieży, czyli kto powinien wybrać się na detoks od substancji psychoaktywnych?

Odwyk narkotykowy (np. ten organizowany w ośrodku Mandala nieopodal Wrocławia) to forma pomocy przeznaczona zarówno dla dorosłych, jak i uzależnionej od różnego rodzaju substancji młodzieży. Nie każda osoba mająca problem z uzależnieniem widzi jednak konieczność podjęcia leczenia. Bardzo często o słuszności detoksu przekonane jest całe otoczenie nałogowca, ale niestety nie on sam. Bagatelizowanie problemu bądź nawet przeświadczenie, że przecież “nie robi się nic złego”, to postawa nagminna wśród dotkniętych uzależnieniem osób, którym z powodów nałogu jeszcze nie przytrafiły się poważniejsze konsekwencje.

Kiedy wiadomo, że w życiu osoby uzależnionej przyszedł czas na podjęcie detoksu? Jak się upewnić, że należy skorzystać z profesjonalnej pomocy? Gdzie leży granica pomiędzy rekreacyjnym spożywaniem substancji a ich nałogowym zażywaniem? Na powyższe pytania trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Wszystko zależy bowiem od wielu indywidualnych czynników, na które składa się między innymi okres regularnego przyjmowania substancji psychoaktywnej, wiek czy stan zdrowia osoby uzależnionej. Nie bez znaczenia pozostają także preferowane dawki czy rodzaj substancji narkotycznej.

Różnica między dobrą zabawą a nałogiem

W ustaleniu swoistej granicy pomiędzy “bezpiecznym” spożywaniem a stanem nałogowym pomóc może powstała w 1987 roku kwalifikacja Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Według wydanych przez grupę lekarzy postanowień stan uzależnienia od substancji psychoaktywnych zachodzi w momencie, gdy zachowanie narkomana nosi znamiona nieprzystosowania do życia społecznego. Nie ma znaczenia, czy pod uwagę bierzemy różnego rodzaju narkotyki, czy też substancję psychoaktywną, jaką jest alkohol. Nie gra roli także wiek osoby podejrzewanej o uzależnienie. Narkomanię rozpoznaje się zarówno u osób dorosłych, jak i młodzieży. W skrajnych wypadkach dotyczyć może także dzieci.

Aby zweryfikować, czy nasze zachowanie faktycznie może się kwalifikować jako stan uzależnienia, warto przyjrzeć się kilku istotnym kryteriom. Jeśli dostrzegasz u siebie lub bliskiej osoby choć trzy z wymienionych niżej objawów, występowały one przez okres co najmniej miesiąca lub nawracały kilkakrotnie przez dłuższy czas, istnieje ryzyko, że mamy do czynienia z uzależnieniem.

Spożywanie substancji wymyka się spod kontroli

Osoba z nałogiem odczuwa intensywne, nieodparte pragnienie spożywania środka uzależniającego. Zdarza się, że podejmuje nieudane próby rezygnowania z zażycia substancji bądź nie potrafi kontrolować spożywanej ilości.

Wzrasta ilość czasu poświęcanego na kwestie związane z substancją narkotyczną

Czynności w jakikolwiek sposób powiązane ze środkiem uzależniającym zabierają coraz więcej czasu – bez względu na to, czy chodzi o sposoby na zdobycie substancji (zapożyczanie się, żebranie, kradzieże), czynności związane z jego zakupem (oczekiwanie na dealera przez kilka godzin), czy też czas poświęcony na jego zażywanie (omijanie dni w pracy czy szkole, robienie sobie wolnego na czas “zjazdu” czy kaca).

Sięganie po narkotyk w momentach nieakceptowalnych społecznie

Po zażyciu substancji pojawia się dojmująca potrzeba powtórzenia stanu upojenia bez względu na okoliczności, w jakich znajduje się osoba uzależniona. Mowa tu o pojawianiu się w pracy czy w szkole pod wpływem, zapominaniu o codziennych obowiązkach z powodu stanu upojenia (jak np. odbieranie dziecka z przedszkola) czy prowadzeniu samochodu bądź motocykla pod wpływem używek.

Rezygnacja lub znaczne ograniczenie aktywności, które nie są bezpośrednio związane ze spożywaniem substancji narkotycznej

Osoba uzależniona traci zainteresowanie czynnościami, które wcześniej sprawiały jej przyjemność bądź leżały w centrum jej zainteresowań. Obojętnie podchodzi do wyzwań związanych z pracą zawodową, rezygnuje z hobby, unika spotkań towarzyskich. Jeśli dany temat nie koncentruje się na wybranej substancji narkotycznej, nie wzbudza większych emocji nałogowca. Zdarza się, że w celach zdobywania lub dalszego zażywania używki dana osoba rezygnuje również ze swojego odpoczynku i relaksu, zarywa noce czy zapomina o codziennych posiłkach.

Marihuana to jeden z narkotyków który doprowadzić może do konieczności odbycia odwyku narkotykowego

Kontynuacja zażywania substancji pomimo wystąpienia różnego rodzaju problemów psychologicznych, fizycznych bądź społecznych

Osoba uzależniona nie rezygnuje ze spożywania substancji pomimo zauważonych skutków ubocznych różnego rodzaju. Mowa tu między innymi o problemach natury psychologicznej, jak stany lękowe, nadmierna agresja, nawroty depresji  czy nawet psychoza. Nie brakuje również dokuczliwych objawów fizycznych, jak kac, uczucie fizycznego wyczerpania podczas tzw. zjazdu ponarkotykowego czy kłopoty z krążeniem przy nadużywaniu marihuany. Osoba uzależniona nie przestaje zażywać substancji nawet w sytuacji, gdy narkomania prowadzi do poważnych konfliktów społecznych. Nie robią na niej wrażenia rodzinne kłótnie, dramatyczne prośby czy nawet groźba rozstania rzucona przez drugą połówkę. Rodzi się świadomość tych problemów, jednak uzależnienie jest zbyt silne, aby móc powstrzymać się przed dalszym zażywaniem substancji.

Zjawisko zwiększonej tolerancji

Osoba uzależniona po dłuższym czasie spożywania danej substancji staje się odporna na jej standardowo przyjmowane dawki. Rozpoczyna się okres zwiększania ilości przyjmowanych substancji w celu osiągnięcia oczekiwanego stanu nasycenia, czyli intoksykacji organizmu. Pożądany efekt coraz trudniej jest uzyskać przy poprzednich dawkach, co prowadzić może do rozdrażnienia czy nawet irytacji przy procesie zażywania narkotyku.

Przy dłuższej przerwie w przyjmowaniu pojawiają się objawy charakterystyczne dla syndromu abstynencyjnego

Nałogowiec zaczyna odczuwać nieprzyjemne objawy związane z czasowym ograniczeniem sobie dostępu do używki. Mowa tu o różnorodnych symptomach zależnych od rodzaju przyjmowanej substancji. Najpoważniejsze objawy abstynencyjne występują przy nadużywaniu substancji bazujących na opiatach – morfiny, opium czy heroiny.

Substancja narkotyczna staje się lekiem na symptomy abstynencyjne

W momencie, gdy objawy związane z czasowym odstawieniem substancji stają się zbyt dokuczliwe, osoba uzależniona bardzo często sięga po nią tylko po to, aby sobie ulżyć. W ten sposób pojawia się problem zamkniętego koła, gdzie zażywanie generuje złe samopoczucie, które następnie uśmierzyć może jedynie kolejna porcja substancji.

Jeśli choć trzy z opisanych sytuacji znajdują swoje odzwierciedlenie w zachowaniu Twoim lub osoby z Twojego bezpośredniego otoczenia, wszystko wskazuje na to, że doszło do poważnego uzależnienia od narkotyków. Pamiętaj jednak, że ten krótki test nie może zastąpić profesjonalnej diagnozy wydanej przez specjalistę. Z tego powodu przy podejrzeniu uzależnienia oraz chęci zmiany swojego życia należy niezwłocznie udać się do ośrodka leczenia uzależnień. Świetnie przygotowany zespół terapeutów i lekarzy jest w stanie dokładniej przyjrzeć się poszczególnym przypadkom przy zachowaniu stuprocentowej poufności. A następnie, po przeprowadzeniu szczegółowej konsultacji, wydać odpowiednią diagnozę i przygotować pacjenta na czekający go odwyk.

Substancje, które uzależniają. Sprawdź, które używki mogą prowadzić do konieczności odbycia odwyku narkotykowego w ośrodku Mandala pod Wrocławiem!

Odwyk narkotykowy w ośrodku Mandala niedaleko Wrocławia przeprowadzany jest u osób uzależnionych od bardzo różnych substancji psychoaktywnych. Poniżej znajduje się lista najczęściej spotykanych i najbardziej uzależniających używek, które potrafią wywołać uzależnienie zarówno psychiczne, jak i fizyczne, skutecznie niszcząc codzienne życie osoby z nałogiem.

Niebezpieczne i trujące substancje psychoaktywne

Opiaty

Opiaty to grupa substancji narkotycznych uzyskiwanych w drodze przetworzenia maku lekarskiego. Zaliczamy do niej przede wszystkim heroinę (w wersji brązowej znanej jako brown sugar, białej oraz pod postacią polskiego kompotu), morfinę oraz opium. Narkotyki te oddziałują na receptory opioidowe w naszym organizmie, aktywując ośrodek nagrody i wywołując szereg objawów, wśród których wymienić można zarówno euforię i odprężenie czy działanie przeciwbólowe, jak i zmniejszenie apetytu, zwężenie źrenic, zaparcia czy uczucie wypalenia. Przy dłuższym zażywaniu substancje z grupy opiatów prowadzą do znacznego wyniszczenia psychicznego i fizycznego organizmu, problemów z cyklem miesięcznym, znacznej próchnicy zębów oraz pojawiających się stanów zapalnych skóry. Heroina działa przez okres od 6 do 12 godzin po spożyciu i uważana jest za najbardziej uzależniający środek na świecie. Do uzależnienia psychicznego dojść może już po pierwszym kontakcie z substancją – chęć przywrócenia stanu błogostanu staje się pokusą nie do odparcia. Uzależnia także fizycznie – w momencie, gdy czasowo wstrzymujemy przyjmowanie kolejnych dawek, bardzo szybko pojawia się szereg objawów znany jako zespół abstynencyjny. Mowa tu o intensywnym łzawieniu, kichaniu, pojawieniu się tzw. “]gęsiej skórki, nudnościach i wymiotach oraz dolegliwościach bólowych. Osoba uzależniona ma problemy ze snem, cierpi na wahania nastroju i stale towarzyszy jej poczucie głodu psychicznego. Przy postępującym uzależnieniu konieczne jest przyjmowanie coraz większych dawek w celu osiągnięcia dawnych efektów upojenia. Odwyk narkotykowy skupiający się na pomocy osobie uzależnionej od opiatów to znaczne wyzwanie dla organizmu – wszystko ze względu na bardzo intensywne objawy abstynencyjne.

Kokaina

Kokaina to substancja z grupy stymulantów, który obecnie uważany jest za ekskluzywną i drogą substancję. Już jedna dawka może trwale uzależnić psychicznie, wywołując niepowstrzymaną potrzebę sięgnięcia po następne dawki. Oddziałuje na wydzielanie się dopaminy oraz serotoniny, przez co silnie pobudza, daje poczucie euforii i wewnętrznej energii. Pozbawia zahamowań i kompleksów, zapewniając silne poczucie pewności siebie. Wszystko to jednak dzieje się jedynie przez 30 minut, po czym osoba zażywająca kokainę doznaje tzw. zjazdu, czyli przykrych dolegliwości związanych z brakiem serotoniny w organizmie. Narkotyk ten powstaje w drodze wyizolowania związków chemicznych z liści koki – rośliny pochodzącej z Ameryki Południowej. Zanim kokaina przestała być legalna, przepisywano ją jako lek przeciwbólowy i antydepresyjny, występowała także jako jeden ze składników oryginalnej receptury Coca Coli. Narkotyk ten występuje w postaci białego lub żółtawego proszku. Istnieje także odmiana kokainy nazywana crackiem, czyli jasnoszare kamyczki, które pali się przy wykorzystaniu specjalnej fajki. Crack jest nawet do 30 razy silniejszy od klasycznej, proszkowanej kokainy.

Mefedron, metafedron i inne dopalacze

Mefedron pojawił się na liście uzależniających narkotyków stosunkowo niedawno – jego oficjalna delegalizacja w Polsce nastąpiła w 2010 roku. Mefedron uznawany jest za przedstawiciela grupy stymulantów oraz empatogenów. Działanie substancji porównuje się do amfetaminy, kokainy czy pigułek ecstasy. Wywołuje bardzo silne uzależnienie psychiczne – zażycie choć jednej dawki spowodować może nieodpartą potrzebę sięgnięcia po kolejną porcję. Niepożądane objawy zażycia to przede wszystkim szczękościsk, kołatanie serca, skrajne zmiany temperatury ciała i zawroty głowy. Bardzo nieprzyjemny jest ostatni etap działania mefedronu, czyli tzw. zjazd. Daje poczucie bezsilności i braku nadziei, odbiera apetyt i może prowadzić do nudności. Zanotowano także przypadki śmiertelne po spożyciu mefedronu. W 2011 roku w Wielkiej Brytanii na skutek przyjmowania tej substancji zmarło 9 osób. Dwa lata później ich liczba wzrosła o kolejne 13 osób. Pochodną mefedronu jest także metafedron, czyli jego dopalaczowy zamiennik, który pobudza i daje energię, jednocześnie jednak napełniając lękiem i niewytłumaczalną agresją. Detoks od mefedronu to czasem jedyna droga wyjścia z uzależnienia.

Alkohol

Niektórych zdziwić może alkohol w zestawieniu najbardziej uzależniających narkotyków, należy jednak pamiętać, że napoje wyskokowe mają bezpośredni wpływ na funkcjonowanie naszego mózgu, a więc uznaje się je do środków psychoaktywnych. I jako takie zaliczane są do pięciu najbardziej uzależniających substancji na Ziemi! Więcej o odwyku alkoholowym znaleźć można tutaj.

Jesteś uzależniony od substancji psychoaktywnych? Odwyk narkotykowy w profesjonalnym ośrodku leczenia nałogów Mandala pod Wrocławiem to szansa na nowe życie!

Odwyk narkotykowy to szansa zarówno dla osób, które od lat zmagają się z nałogiem, jak i pacjentów, którzy na drogę uzależnienia zeszli niedawno. Zdarza się, że wciąż nie mogą one uwierzyć w to, jak szybko niewinna faza eksperymentowania z używkami zamieniła się w nadużywanie substancji psychoaktywnych, a to z kolei doprowadziło do fizycznego i psychicznego przymusu ich przyjmowania.

Aby odbyć skuteczny i profesjonalny detoks, pomocy należy szukać w wyspecjalizowanych ośrodkach leczenia uzależnień. Placówki tego typu dysponują bowiem profesjonalną kadrą terapeutów, psychologów i lekarzy psychiatrów, którzy zapewniają pacjentom całodobową opiekę i nieustanne wsparcie na drodze do całkowitego leczenia. Odwyk narkotykowy stanowi bowiem jedynie pierwszy krok na drodze do całkowitego pożegnania się z nałogiem. Następne etapy leczenia w ośrodku koncentrują się na wsparciu terapeutycznym i farmakologicznym oraz stopniowym odbudowywaniu wizji świata sprzed czasów uzależnienia. Pacjent otoczony jest życzliwością i troską, ale także ludźmi, którzy borykają się z podobnymi problemami. Dzięki ich obecności na terapiach grupowych osoba uzależniona może spojrzeć na siebie z innej perspektywy, a następnie dostrzec czynniki, które w przeszłości mogły odpowiadać za popadnięcie w nałóg i raz na zawsze wyeliminować je ze swojego życia.

Szukasz odwyku w województwie dolnośląskim? Skontaktuj się z Prywatną Kliniką Leczenia Uzależnień Mandala nieopodal Wrocławia i daj sobie szansę na nowy start!

Odwyk narkotykowy w ośrodku Mandala pod Wrocławiem przeprowadzić można zarówno w formie pomocy doraźnej, jak i jako trzon terapii, mającej na celu wprowadzenie gruntownej zmiany nie tylko w poddawanym detoksykacji organizmie, ale i w głowie nałogowca.

Jeśli Ty lub ktoś z twoich bliskich znaleźliście się w sytuacji wymagającej pomocy specjalistów, nie warto zwlekać. Nałóg narkotykowy jest bezwzględny i praktycznie niemożliwe jest samodzielne i skuteczne uporanie się z uzależnieniem, szczególnie, jeśli do czynienia mamy z substancją o wyjątkowo intensywnym działaniu.

Na szczęście z pomocą przychodzi Prywatna Klinika Leczenia Uzależnień Mandala, gdzie ukojenie znaleźć mogą nie tylko osoby uzależnione od narkotyków, ale także alkoholicy, nałogowi hazardziści czy osoby, których nałogiem jest seks bądź gry komputerowe.

Ośrodek leczenia uzależnień Mandala zlokalizowany jest w Jordanowie Śląskim w odległości jedynie 30 kilometrów od stolicy Dolnego Śląska – Wrocławia. Od lat pomaga setkom osób uporać się z problemem uzależnień. Siłą placówki jest dyskrecja, dzięki której każdy z pacjentów zyskuje stuprocentową gwarancję zachowania poufności. Zadzwoń już dziś i umów się na indywidualną konsultację, dzięki której możliwe będzie ustalenie stopnia uzależnienia i podjęcie najlepszych możliwych metod terapeutycznych.

Odwyk narkotykowy

Odwyk narkotykowy Wrocław dla młodzieży i dorosłych. Sprawdź ofertę ośrodka leczenia uzależnień pod Wrocławiem
5 (100%) 3 votes