Uprzejmie inforumejmy, iż Klinika Mandala jest już nieczynna na stałe.

 
Ośrodek Leczenia Uzależnień Wrocław

M A N D A L A

PRYWATNY OŚRODEK LECZENIA UZALEŻNIEŃ WROCŁAW

Ratuj swoje życie już teraz!

 

+48 731 979 170

 

MANDALA Prywatna klinika leczenia uzależnień

Detoks narkotykowy Wrocław - Detoks Wrocław

Detoks narkotykowy Wrocław – Detoks Wrocław

Ile trwa i na czym polega? Dowiedz się, jak wygląda odwyk i detoks w Ośrodku leczenia uzależnień Wrocław Mandala

Detoks narkotykowy Wrocław – Detoks Wrocław w Klinice leczenia uzależnień Mandala pod Wrocławiem to pierwszy i niezwykle ważny krok na drodze do uwolnienia się od uzależnienia. Celem detoksu jest oczyszczenie organizmu z zatruwających go toksyn i usunięcie z krwiobiegu substancji uzależniającej w kontrolowanych warunkach, pod okiem specjalistów. Na czym polega detoks i ile trwa ten proces? Dlaczego lepiej zdecydować się na odtrucie w profesjonalnej klinice leczenia uzależnień zamiast podejmować samodzielną próbę w domu? Przygotowaliśmy wyczerpujące odpowiedzi na te i inne pytania! Dowiedz się, jak wygląda odtrucie i następująca po nim terapia, która pozwala wygrać walkę z nałogiem. Sprawdź także, jakie leki podaje się, aby ułatwić pacjentowi przejście przez detoks narkotykowy.

Wsparcie jest niezbędne przy przechodzeniu odwyku

Spis treści:
Cena odwyku w ośrodku
Lepiej w domu czy w ośrodku?
Ile trwa i jak przebiega?
Jakie leki podawać w czasie odwyku?
Terapia po odtruciu
Wpływ poszczególnych używek na organizm

Detoks narkotykowy cena i leczenia uzależnienia w ośrodku Mandala pod Wrocławiem. Od czego zaczyna się walkę z uzależnieniem i jak ustala się koszt terapii?

Detoks narkotykowy cena – w prywatnej klinice leczenia uzależnień nieopodal Wrocławia zależy od wielu czynników. Aby ustalić koszt terapii w naszym ośrodku Mandala każdy pacjent przechodzi wstępne badania, w których określa się jego stan psychiczny i fizyczny. Wykonujemy je w celu dopasowania najlepszej formy leczenia, wyboru odpowiednich środków przeciwbólowych, uspokajających, a także nasennych. Dobieramy również odpowiednią dawkę uzupełniających leków w postaci elektrolitów, leków przeciwgorączkowych, przeciwskurczowych, przeciwbiegunkowych itp. Czas trwania i cena leczenia zależą od rodzaju uzależnienia, a także od indywidualnych preferencji każdego z pacjentów.

Indywidualna konsultacja

Do priorytetów naszej kliniki należy przeprowadzenie komfortowego, bezpiecznego leczenia, a także zapewnienie prywatności i anonimowości. Każdy pacjent to dla nas indywidualny przypadek, do którego dostosowujemy odpowiednie metody leczenia i odtruwania, które będzie optymalnym rozwiązaniem dla osób uzależnionych. W połączeniu z ogromnym doświadczeniem i wysokimi kwalifikacjami naszego zespołu, proces detoksykacji organizmu przebiega sprawnie, a pacjent ma większe szanse na wyjście z nałogu. Odtrucia, które prowadzimy w ośrodku Mandala to metoda zdecydowanie poprawiająca kondycję całego organizmu, to kierunek, który warto podjąć, jeśli chce się raz na zawsze zerwać ze szkodliwym nałogiem.

Kto jeszcze znajdzie pomoc w klinice?

W klinice Mandala w Jordanowie Śląskim pod Wrocławiem wykwalifikowani lekarze i psychologowie zapewniają pacjentom stałą opiekę medyczną przez cały czas trwania detoksu i następującej po nim terapii. Zawsze stawiamy bezpieczeństwo pacjenta na pierwszym miejscu i wiemy, że dzięki zastosowaniu odpowiednich metod terapeutycznych i specjalnie dobranych leków możemy szybko opanować objawy odstawienia. Mamy pewność, że stosowane przez nas metody mają przełożenie na wysoką efektywność i pobudzają organizm pacjentów do prawidłowego działania. Przez wiele lat działalności wypracowaliśmy najlepsze sposoby na uwolnienie osoby uzależnionej od nałogu, nie tylko narkotykowego. W naszej klinice zapewniamy odpowiednią pomoc także osobom uzależnionym od alkoholu, hazardu, leków, seksu, zakupów czy komputera. Warto wiedzieć, że nie każdy rodzaj uzależnienia wymaga odtrucia – czasami można od razu zacząć od terapii psychologicznej. W ośrodku Mandala opiekę znajdą również osoby mające zaburzenia emocjonalne, anoreksję czy bulimię. Potrzebne wsparcie zostanie udzielone także Dorosłym Dzieciom Alkoholików oraz Dorosłym Dzieciom z rodzin Dysfunkcyjnych.

Osoba uzależniona od substancji psychoaktywnych czuje się samotna i wyalienowana

Detoks narkotykowy w domu czy w ośrodku pod Wrocławiem? Zobacz, dlaczego warto zdecydować się na odtrucie i terapię w prywatnej klinice leczenia uzależnień

Jak zapewniają specjaliści z ośrodka nieopodal Wrocławia, detoks narkotykowy w domu to dość ryzykowne przedsięwzięcie. Uzależnienie od substancji psychoaktywnych, alkoholu czy leków, to poważne, przewlekłe choroby, które często wymagają pomocy osób trzecich oraz jednocześnie silnej woli uzależnionego, aby skutecznie je pokonać. Pierwszym etapem drogi do zdrowia oraz wyjścia z nałogu jest oczyszczenie organizmu. Stanowi ono pierwszy element w terapii osób, dla których problemem są narkotyki, uzależnienie od leków oraz alkoholu. Proces nie należy do najłatwiejszych, dlatego dokładamy wszelkich starań ku temu, aby możliwie jak najlepiej go usprawnić. Zapewniamy uzależnionemu odpowiednią opiekę medyczną, której nie jest w stanie zapewnić sobie sam w domu.

Jak przerwać ciąg?

Każdy odwyk musi rozpocząć detoksykacja narkotykowa, która umożliwia przerwanie ciągu. Próby podejmowania odtrucia na własną ręką w domu niestety najczęściej kończą się niepowodzeniem. Wymaga to bowiem niezwykłej siły woli i determinacji, a także świadomości, że jest się jedyną osobą, która może sobie pomóc w udźwignięciu tego ciężaru. Bardzo pomocna podczas odbywania detoksu narkotykowego jest odpowiednia opieka lekarzy i specjalistów z ośrodka leczenia uzależnień. Osoba uzależniona otrzymuje od nich należyte wsparcie, kiedy traci siły do walki i zmaga się z nieprzyjemnymi objawami odstawienia. Skutecznie oczyszczenie organizmu jest kluczowe w dalszym leczeniu. Nie leczy uzależnienia całkowicie, jednak umożliwia doraźną poprawę stanu zdrowia oraz samopoczucia, a także stwarza warunki niezbędne do rozpoczęcia dalszej terapii.

Powodzenie detoksu w domu czy w klinice w dużej mierze zależy od całkowitego odcięcia się od osób, które należą do kręgu uzależnionych. Nie jest to jednak łatwe, kiedy znajomi z nałogami mogą szybko nas znaleźć i namówić na kolejną porcję nielegalnej substancji. Należy otoczyć się życzliwymi osobami, które będą nas wspierały. Doświadczeni lekarze i specjaliści doskonale wiedzą, jak taką pomoc okazać, zwłaszcza na początku walki z nałogiem. Jako dobry sposób na przejście odtrucia w domu czasami podaje się stopniowe zmniejszanie dawki. Jednak osoba silnie uzależniona nie potrafi samodzielnie tego kontrolować. Nawet jeżeli zdaje sobie sprawę z tego, że jej nałóg jest poważnym problemem, nie będzie miała na tyle silnej woli, aby ograniczać porcje przyjmowanej substancji i ignorować nieprzyjemne objawy odstawienia. Nie będzie miała także dostępu do odpowiednich środków farmakologicznych, które mogą znacznie ułatwić proces.

Ile trwa i jak przebiega detoks narkotykowy? Poznaj najważniejsze informacje o odtruciu w Mandali

Nie da się jednoznacznie powiedzieć, ile trwa detoks narkotykowy w klinice pod Wrocławiem. Zazwyczaj proces ten zajmuje od 7 do 10 dni. Wszystko zależy od stopnia uzależnienia i indywidualnych uwarunkowań każdego pacjenta. Proces oczyszczania organizmu należy przeprowadzać z rozsądkiem, pod okiem wykwalifikowanej opieki medycznej. Ważne, aby przebiegał stopniowo. W przypadku gwałtownego i nagłego odstawienia środka uzależniającego może dojść do pojawienia się zespołu abstynencji. Charakteryzuje się on wystąpieniem nieprzyjemnych objawów dla pacjenta. Często objawy dotyczą nie tylko sfery fizycznej, ale też w dużej mierze sfery psychicznej. Do najczęściej występujących objawów zaliczyć można: wzrost ciśnienia tętniczego, drżenie rąk, nudności, nadmierne pocenie się, bóle somatyczne, skurcze mięśni, omamy słuchowe i wzrokowe, a także problemy ze snem. W skrajnych przypadkach mogą pojawić się stany lękowe, depresja i ataki padaczkowe. Brak odpowiedniej opieki nad osobą przechodzącą odtrucie i doświadczającą objawów zespołu odstawienia może prowadzić do różnego rodzaju nerwic, które także należy leczyć.

Wiemy już, jak ważne jest to, żeby nie przeprowadzać detoksu na własną rękę. Opiekę nad pacjentem powinien sprawować doświadczony i wykwalifikowany personel medyczny, a także profesjonalni psychologowie. Proces detoksykacji sprawia, że pacjent nabiera sił, uzależniony ma większą determinację do walki z nałogiem, przez co późniejsza terapia przynosi lepsze efekty, a uwolnienie się od złych skłonności jest znacznie prostsze. Aby organizm uzależnionego mógł poprawnie funkcjonować po odtruciu bardzo ważne jest podawanie pacjentowi odpowiedniej ilości płynów, aby uniknąć odwodnienia. Jeżeli lekarz zauważy taką potrzebę, wprowadzi do terapii też leki i na bieżąco będzie kontrolował ich działanie i zażywane przez pacjenta dawki.

Odtrucie to dopiero pierwszy krok!

Prawidłowo prowadzony detoks nie jest zbyt przyjemny, ale jest to proces bezpieczny dla pacjenta i gwarantuje mu przejście do stanu trzeźwości. Specjaliści, którzy nadzorują proces dbają także o stan psychiczny pacjenta. Może on być niestabilny nawet po zakończeniu procesu oczyszczania. Myśli pacjenta mogą wciąż krążyć wokół używek i nadal możliwe jest odczuwanie silnego głodu narkotykowego. Osobom uzależnionym nie jest łatwo zapomnieć o adrenalinie, euforii i innych silnych emocjach, jakie dostarczały im używki. Warto pamiętać o tym, że odtrucie, które ma na celu przerwanie ciągu jest dopiero pierwszym krokiem do całkowitego pozbycia się uzależnienia. Odtrucie jest konieczne, aby pacjent odzyskał siły, które przydadzą mu się do dalszej walki z nałogiem.

Wychodzenie z nałogu wymaga cierpliwości i spokoju

Detoks narkotykowy w ośrodku pod Wrocławiem a leki objawowe. Jakie środki farmakologiczne stosuje się na tym etapie leczenia uzależnienia od narkotyków?

Detoks narkotykowy w ośrodku Mandala pod Wrocławiem często jest wspomagany lekami. Nie zawsze występuje taka potrzeba, zdarza się, że pacjent wyjątkowo dobrze sobie radzi i nie są mu potrzebne dodatkowe środki farmakologiczne. Naukowcy na całym świecie stale pracują nad nowymi lekami mającymi maksymalnie ułatwić uzależnionym wychodzenie z nałogu. Obecnie unika się stosowania głównie silnych benzodiazepinów, czyli leków psychoaktywnych, które nieprawidłowo zażywane mogą prowadzić do uzależnienia. Na szczęście podaje się je niezwykle rzadko, tylko w przypadku wystąpienia groźnych ataków drgawkowych, mocnych stanów lękowych czy wyjątkowo dokuczliwych problemów ze snem. Najczęściej stosuje się bezpieczne leki przeciwbólowe, nasenne, uspokajające i przeciwgorączkowe. Pacjentom przechodzącym przez odtrucie podaje się także środki farmakologiczne na skurcze mięśni i obniżenie ciśnienia tętniczego.

Detoks narkotykowy czasami niesłusznie kojarzy się z faszerowaniem pacjentów dużą ilością różnych leków i innych środków farmakologicznych. W rzeczywistości uzależnionym przebywającym w prywatnej klinice podaje się tylko takie dawki, jakie lekarz uzna za konieczne. Specjaliści starają się ograniczyć ilość leków do niezbędnego minimum, aby nie otępiać całkowicie zmysłów pacjenta, a faktycznie pomóc mu przetrwać ten trudny etap leczenia. Równolegle z lekami można aplikować kroplówki, które pozwalają uzupełnić brakujące witaminy i minerały oraz przywracają właściwy poziom elektrolitów. Można również stosować lekkostrawną dietę oraz ziołowe herbatki i napary – ułatwia to proces pozbywania się toksyn z organizmu osoby uzależnionej.

Nie tylko farmakologia może ułatwić uzależnionemu przejście przez detoks narkotykowy i późniejszą terapię. Bardzo ważne jest wsparcie od rodziny, partnera czy przyjaciół. W jaki sposób można pomóc bliskiej osobie w walce z nałogiem? Pierwszym krokiem jest zaakceptowanie i zrozumienie choroby, jaką jest uzależnienie od substancji psychoaktywnych. Warto dowiedzieć się jak najwięcej o mechanizmach uzależnienia. Aby pomóc bliskiej osobie, która walczy z nałogiem należy także przestać ją przesadnie chronić i nadal próbować wszystko kontrolować. Mają z tym problem głównie osoby współuzależnione, które swoje życie podporządkowały zaspokajaniu potrzeb narkomana czy alkoholika, zapominając o swoich pragnieniach. Aby faktycznie wesprzeć osobę walczącą z nałogiem, dobrze jest po prostu doceniać wszystkie małe osiągnięcia bliskiej osoby. Każdy kolejny dzień abstynencji wart jest pochwały z ust przyjaciela. Oczywiście nie jest to łatwe, dlatego warto też w tym miejscu wspomnieć, że rodzina i najbliżsi uzależnionego również mogą zgłosić się po pomoc psychologiczną do ośrodka Mandala. Rozmowa ze specjalistą może okazać się bardzo pomocna – uzyskamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania i konkretne wskazówki jak wspierać uzależnionego. Osoby bliskie mogą także wziąć udział w terapii grupowej razem z uzależnionym, ale to już po zakończeniu odtrucia.

Leki mogące wywołać lekomanię

Co się dzieje po detoksie narkotykowym – na czym polega terapia w klinice pod Wrocławiem, która ma celu uwolnienie uzależnionego od szkodliwego nałogu?

Wiemy już, na czym polega detoks narkotykowy w ośrodku Mandala nieopodal Wrocławia, warto więc powiedzieć jeszcze parę słów o terapii, która po nim następuje. Pamiętajmy, że dopiero po całkowitym oczyszczeniu organizmu ze szkodliwej substancji chemicznej może nastąpić kolejny etap leczenia, czyli dopasowana do potrzeb pacjenta terapia. Indywidualnie dopasowany do uzależnionego plan leczenia jest kluczowy do uzyskania pozytywnego efektu terapii. Każda osoba, która chce wygrać walkę z nałogiem, ma swoje potrzeby, pragnienia i zmaga się z innego rodzaju problemami. Ważne jest również to, z jakiego środowiska pochodzi pacjent i na jaką grupę osób miało wpływ jego uzależnienie. Podczas terapii stosuje się szereg różnych metod, które mają na celu całkowite pozbycie się nałogu. Na tym etapie leczenia także wskazane jest wsparcie bliskich uzależnionego. Warto rozmawiać z nim o postępach terapii i nadal chwalić za osiągnięte sukcesy.

Osoby uzależnione od narkotyków mogą brać udział w terapii grupowej oraz indywidualnej. Podczas prywatnych konsultacji z psychologiem pacjenci się stopniowo otwierają i nabierają coraz większego zaufania do specjalisty. Mogą z nim porozmawiać o wszystkich nurtujących ich myślach, zastanowić się nad swoim zachowaniem w przeszłości i spróbować ułożyć plan na przyszłość. Pacjentów zachęca się też do udzielania się w grupach wsparcia, w których można wymienić się doświadczeniami z innymi osobami, które borykają się z podobnymi problemami. Podczas terapii stosuje się także psychoedukację, która ma na celu budowanie u pacjenta konkretnych postaw i umacnianie poczucia współodpowiedzialności za swoje leczenie. Psychoedukacja zapewnia osobom przebywającym w ośrodku kompletne informacje o ich chorobie i podsuwa konkretne strategie na najbliższy czas bez narkotyków.

Bardzo ważne jest także podnoszenie samooceny pacjentów oraz ułatwienie im znalezienia sposobu na wyrażanie emocji i interpretowanie swoich uczuć. W tym celu często stosuje się arteterapię i psychodramę. Arteterapia to metoda terapeutyczna, która wykorzystuje różne dziedziny sztuki: malarstwo, taniec, rzeźbę, witraż lub muzykę. Najczęściej wykorzystuję się arteterapię w leczeniu osób, które mają różnego rodzaju urazy psychiczne, depresję czy stany lękowe. Dobrze sprawdza się jako kontynuacja leczenia także wśród młodzieży, bo pozwana na wyładowanie emocji, wyrażenie uczuć i wyrzucenie z głowy dręczących myśli. Najważniejszy podczas arteterapii jest proces twórczy, a powstałe dzieło jest analizowane przez terapeutę. Kolejną, często stosowaną w leczeniu uzależnień techniką, jest psychodrama. Ta metoda wykorzystuje sztukę teatralną i możliwości, jakie stwarza wcielanie się w różne role. Uczestnicy wraz z terapeutą przygotowują małe przedstawienie. Celem psychodramy jest prowokowanie różnych reakcji i przepracowanie uczuć tkwiących w pacjencie. Podczas fazy końcowej odbywa się rozmowa o wyzwolonych emocjach i doświadczeniach pacjentów z udziału w psychodramie.

Kiedy potrzebny jest detoks? Dowiedz się, co dzieje się z organizmem pod wpływem narkotyków

Poza tym, jak wygląda terapia w ośrodku Mandala pod Wrocławiem, ważna jest także wiedza o tym, jak nielegalne substancje wpływają na organizm. Długotrwałe zażywanie substancji psychoaktywnych prowadzi bowiem do stopniowego zatruwania całego organizmu i poważnych zmian w psychice. Konsekwencje zażywania narkotyków w pewnym momencie stają się nieodwracalne, dlatego tak ważne jest podjęcie leczenia jak najszybciej. Detoks narkotykowy i późniejszy proces leczenia w ośrodku nie jest łatwy, ale skuteczny. Zdecydowana większość osób po takiej terapii już nigdy nie wraca do nałogu. Duże znaczenie ma tu odpowiednia edukacja i nauka przewidywania konsekwencji swoich czynów. Osoby, które pokonały swój nałóg w ośrodku mają dużo sił do ułożenia sobie życia na nowo i pozostania w trzeźwości. Nie chcą bowiem wracać do chwil cierpienia zarówno psychicznego, jak i fizycznego.

Jakie są negatywne skutki przyjmowania substancji psychoaktywnych?

Różne rodzaje narkotyków mają odmienne działanie na ludzki organizm. LSD na przykład to substancja halucynogenna, która pogłębia nastrój, w jakim obecnie znajduje się osoba ją przyjmująca. LSD może zatem pogłębić zły humor i spowodować halucynacje, stany lękowe i odczuwanie silnego przerażenia. Długotrwałe zażywanie LSD może prowadzić do silnych zaburzeń emocjonalnych i psychicznych. Występują także takie objawy jak: podwyższona temperatura ciała, szczękościsk, zaburzenia pracy serca, wzmożona produkcja śliny, bezsenność oraz parestezje. Z kolei substancje stymulujące, takie jak amfetamina, metaamfetamina i ecstasy krótkotrwale pobudzają uzależnionego psychicznie, fizycznie i emocjonalnie, a przyjmowane długotrwale – wyniszczają psychikę i organizm. Zażywanie tego typu substancji może prowadzić do zaburzeń rytmu serca, napadowych skoków ciśnienia, udarów mózgu i zawałów serca. Kolejna grupa to opioidy, czyli heroina, kodeina i morfina. Zażywanie tych substancji powoduje zaburzenia łaknienia, niewrażliwość na ból, euforię, bladość i obniżenie libido. U osób uzależnionych od opioidów może wystąpić udar mózgu, perforacja żołądka i jelit, zawał serca, obrzęk płuc. Długotrwałe, regularne przyjmowanie opioidów może nawet spowodować śmierć, a u kobiet w ciąży poronienie lub odklejenie się łożyska.

Uzależnienie od narkotyków należy do najbardziej zagrażających życiu nałogów. Nie warto ignorować problemu. Jeżeli podejrzewamy, że ktoś z naszego bliskiego otoczenia zażywa nielegalne substancje, nie czekajmy, aż problem się pogłębi, tylko interweniujemy. Pamiętajmy przy tym, że osoby uzależnione są niezwykle wrażliwe i unikają rozmów o używkach. Jeżeli nie wiemy, jak zareagować, można zgłosić się po poradę do specjalisty od uzależnień lub psychologa.

Detoks narkotykowy

Detoks narkotykowy Wrocław – Detoks Wrocław
4.4 (88.57%) 7 votes