MANDALA Prywatna klinika leczenia uzależnień

Detoks narkotykowy

Uzależnienie od narkotyków, alkoholu czy leków, to poważne, przewlekłe choroby, które często wymagają pomocy osób trzecich oraz jednocześnie silnej woli uzależnionego, by skutecznie je pokonać. Pierwszym etapem drogi do zdrowia oraz wyjścia z nałogu jest detoksykacja organizmu. Stanowi ona pierwszy element w terapii osób, dla których problemem są narkotyki, uzależnienie od leków oraz alkoholu. Celem detoksu, który prowadzony jest w naszym ośrodku pod Wrocławiem jest oczyszczenie organizmu z zatruwających toksyn i usunięcie z niego substancji uzależniającej pod okiem specjalistów w kontrolowanych warunkach.

Detoks narkotykowy nie jest łatwym procesem, dlatego dokładamy wszelkich starań, by możliwie jak najlepiej go usprawnić. Każdy odwyk musi rozpocząć detoksykacja narkotykowa, która umożliwia przerwanie ciągu narkotycznego. Dzięki niej samopoczucie pacjenta polepsza się, a funkcjonowanie staje się znacznie łatwiejsze. Detoks taki nie leczy uzależnienia, jednak umożliwia doraźną poprawę stanu zdrowia oraz samopoczucia, a także stwarza warunki niezbędne do rozpoczęcia terapii.

Warunki detoksu narkotykowego

Proces detoksykacji (detoks) organizmu należy przeprowadzać z rozsądkiem, często pod okiem wykwalifikowanej opieki medycznej. Ważne, by detoks narkotykowy przebiegał stopniowo. W przypadku gwałtownego i nagłego odstawienia środka uzależniającego może dojść do pojawienia się zespołu abstynencji. Charakteryzuje się on wystąpieniem nieprzyjemnych objawów dla pacjenta. Często objawy dotyczą nie tylko sfery fizycznej, ale również w dużej mierze sfery psychicznej. Do najczęściej występujących objawów zaliczyć można:

  • wzrost ciśnienia tętniczego,
  • drżenie rąk,
  • nudności,
  • nadmierne pocenie się,
  • bóle somatyczne,
  • skurcze mięśni,
  • omamy słuchowe i wzrokowe,
  • bezsenność,
  • depresja,
  • stany lękowe.

Ważne więc, by nie przeprowadzać detoksu na własną rękę. Opiekę nad pacjentem powinien sprawować doświadczony i wykwalifikowany personel medyczny, a także profesjonalni psychologowie. Ponieważ sam detoks narkotykowy sprawia, że pacjent nabiera i regeneruje siły, uzależniony ma większą determinację do walki z nałogiem, przez co późniejsza terapia przynosi lepsze efekty, a uwolnienie się od złych skłonności jest znacznie prostsze.

Na czym polega detoks narkotykowy w naszym ośrodku?

W naszym ośrodku Mandala pod Wrocławiem, każdy pacjent przechodzi wstępne badania, w których określa się jego stan psychiczny i fizyczny. Wykonujemy je w celu dopasowania najlepszej formy leczenia, wyboru odpowiednich środków przeciwbólowych, uspokajających, a także nasennych. Dobieramy również odpowiednią dawkę uzupełniających leków w postaci elektrolitów, leków przeciwgorączkowych, przeciwskurczowych, przeciwbiegunkowych itp. Czas trwania detoksu narkotykowego uzależniony jest od rodzaju uzależnienia, a także od indywidualnych preferencji każdego z pacjentów.

Detoks narkotykowy

Co jest celem naszego detoksu narkotykowego?

Do największych priorytetów naszej kliniki spod Wrocławia należy przeprowadzenie komfortowego, bezpiecznego leczenia, a także zapewnienie prywatności i anonimowości. Każdy pacjent to dla nas indywidualny przypadek, do którego dostosowujemy odpowiednie metody leczenia, wybieramy detoks narkotykowy, który będzie optymalnym rozwiązaniem dla osób uzależnionych. W połączeniu z ogromnym doświadczeniem i kwalifikacją naszego zespołu, proces detoksykacji organizmu przebiega sprawnie, a pacjent ma większe szanse na wyjście z nałogu. Proces detoksu, który prowadzimy w ośrodku Mandala Wrocław to metoda zdecydowanie poprawiające kondycję całego organizmu, to kierunek który warto podjąć, jeśli chce się raz na zawsze zerwać ze szkodliwym nałogiem.