MANDALA Prywatna klinika leczenia uzależnień

Detoks od marihuany

Marihuana jest znanym środkiem odurzającym – mniej lub bardziej regularnie korzysta z niej ponad 200 milionów osób na całym świecie. Nie wykazuje silnego działania uzależniającego (w przeciwieństwie do amfetaminy czy heroiny) zaś jej szkodliwość plasuje się poniżej wyrobów tytoniowych oraz alkoholowych.

Co jest powodem korzystania z marihuany?

Ponieważ po marihuanie wyraźnie poprawia się samopoczucie, sięgają po nią nawet bardzo młode osoby szukające wrażeń. Nadużywanie marihuany może jednak doprowadzić do uzależnienia, a nawet silnego nałogu – każda substancja psychoaktywna niesie za sobą takie ryzyko. Dodatkowo, ponieważ marihuana jest w naszym kraju substancją nielegalną, nie można w żaden sposób sprawdzić jej czystości. Domieszki innych substancji, nierzadko toksycznych, znacząco podnoszą ryzyko jej zażywania.

Detoks od marihuany

Dlaczego warto skorzystać z detoksu?

Osoby, które pragną pokonać swoje uzależnienie od marihuany znajdą pomoc w klinice Mandala. Ten położony po Wrocławiem ośrodek specjalizuje się w leczeniu uzależnień – posiada w swojej ofercie profesjonalnie prowadzone terapie oraz detoks. Jeśli Twoim celem jest ograniczenie lub całkowite zaprzestanie palenia konopi, znajdziesz u nasz wykwalifikowaną pomoc.

Czy detoks od marihuany to koniec problemu?

Detoks, którym zajmują się nasi specjaliści jest skuteczny, ale wymaga zaangażowania także ze strony naszych pacjentów. W procesie detoksykacyjnym niezbędna jest silna wola pacjentów oraz stuprocentowe oddanie sprawie. Uwolnienie ciała oraz swojego umysłu spod szkodliwego działania substancji zawartych w marihuanie wymaga czasu oraz dużej motywacji. Naszym celem jest nie tylko przywróceni sił witalnych organizmowi ale również zaszczepienie postaw, które pomagają walczyć z nałogiem. Detoks od marihuany prowadzony w naszym ośrodku pozwala na odstawienie szkodliwego narkotyku osobom w każdym wieku oraz w każdym stadium uzależnienia.

facebook