Uprzejmie inforumejmy, iż Klinika Mandala jest już nieczynna na stałe.

 
Ośrodek Leczenia Uzależnień Wrocław

M A N D A L A

PRYWATNY OŚRODEK LECZENIA UZALEŻNIEŃ WROCŁAW

Ratuj swoje życie już teraz!

 

+48 731 979 170

 

MANDALA Prywatna klinika leczenia uzależnień

Farmakoterapia

Metoda leczenia pod nazwą Farmakoterapia polega na aplikowaniu lekarstw o udowodnionym działaniu leczniczym w dolegliwościach zaburzeń i w terapii uzależnień. Właściwie stosowana przynosi ulgę w chorobie i wspomaga psychoterapię uzależnień.

Współczesna farmakoterapia w terapiach uzależnień pozwala znacznie przedłużyć  okres abstynencji oraz zminimalizować oznaki głodu psychicznego, który stanowi podstawowy powód wznowienia korzystania z substancji uzależniających. Dzięki włączeniu do leczenia pacjentów nowoczesnej farmakoterapii w postaci leków psychotropowych nowej generacji znacznie zwiększamy efektywność wyleczania osób uzależnionych.

W naszym ośrodku odwykowym proponujemy kurację farmakologiczną tylko po dogłębnej diagnozie oraz przy zgodzie i akceptacji pacjenta. Przy czym farmakoterapia może stanowić zarówno metodę samodzielną, bądź być częścią terapii kombinowanej (np. psychoedukacja, psychoterapia, farmakoterapia).

Przykład wykorzystania farmakoterapii w leczeniu uzależnień

Naltrekson  jest środkiem, który stosuje się w Stanach Zjednoczonych szeroko od 1994 roku do leczenia alkoholizmu i narkomanii.

Jak wygląda jego działanie? Otóż osoby nawykłe do euforycznych reakcji organizmu występujących po spożyciu alkoholu lub opiatów, stosując jednocześnie naltrekson zostają pozbawione dotychczasowych przyjemnych wrażeń. A dzięki temu spostrzegają bezcelowość zażywania substancji odurzających.

Podczas badań okazało się, że rezultaty leczenia naltreksonem są obiecujące, ponieważ przedłużony został okres abstynencji oraz uległa zwiększeniu liczba osób wytrzymujących w abstynencji – w stosunku do przyjmujących placebo. Zaobserwowano także, że łączenie różnych metod leczenia – np. naltrekson i psychoterapia – powoduje lepsze rezultaty, niż tylko sama psychoterapia.

Farmakoterapia

Farmakoterapia
5 (100%) 1 vote