Uprzejmie inforumejmy, iż Klinika Mandala jest już nieczynna na stałe.

 
Ośrodek Leczenia Uzależnień Wrocław

M A N D A L A

PRYWATNY OŚRODEK LECZENIA UZALEŻNIEŃ WROCŁAW

Ratuj swoje życie już teraz!

 

+48 731 979 170

 

MANDALA Prywatna klinika leczenia uzależnień

Terapie antyalkoholowe

Terapia antyalkoholowa w ośrodku Mandala pod Wrocławiem to skuteczny sposób na wygranie walki z uzależnieniem. Leczenie alkoholizmu to wielofazowy, długotrwały proces. Konsekwentne uczestnictwo we wszystkich jego etapach pozwoli raz na zawsze wyrwać się z sideł uzależnienia. Terapie antyalkoholowe to droga do tego, aby ostatecznie pożegnać alkoholizm i móc cieszyć się szczęśliwym, wolnym od nałogów życiem. Jak przebiega i ile trwa leczenie uzależnienia od od alkoholu? Dowiedz się, jak wygląda proces odstawiania używki i jakie są dalsze etapy walki z alkoholizmem w profesjonalnej klinice leczenia uzależnień. Sprawdź, jak rozpoznać nałóg u siebie lub u osoby bliskiej i zgłoś się po odpowiednią pomoc do ośrodka Mandala niedaleko Wrocławia!

Masz problem z nałogiem? Mandala ma rozwiązanie!

Spis treści:
Kiedy jest niezbędna?
Na czym polega?
Pierwszy etap – detoksykacja
Leczenie uzależnienia po detoksie
Ceny w ośrodku Mandala?
Ile trwa leczenie uzależnienia?

Kiedy terapia uzależnienia od alkoholu w ośrodku Mandala pod Wrocławiem jest niezbędna? Dowiedz się, czym jest alkoholizm i jak rozpoznać ten groźny nałóg

Terapia uzależnienia od alkoholu w ośrodku Mandala pod Wrocławiem jest niezbędna do skutecznego wyleczenia alkoholizmu. Kiedy podjęcie leczenia jest konieczne? Aby zidentyfikować problem, warto wiedzieć na czym polega ta choroba. Alkoholizm polega na utracie kontroli nad ilością spożywanego alkoholu. Alkoholicy odczuwają potrzebę sięgnięcia po piwo, wódkę czy wino w celu wprowadzenia się w konkretny stan. Osoby uzależnione sięgają po alkohol, aby poczuć się lepiej albo pozbyć się stresu. Alkoholicy piją także dlatego, że chcą uciszyć nieprzyjemne objawy zaprzestania picia, czyli kaca. Osoba uzależniona czuje więc silną potrzebę napicia się. Z jednej strony mamy do czynienia z przymusem wewnętrznym, czyli nieopanowanym pragnieniem psychicznym. W przypadku alkoholizmu dużą rolę odgrywa również fizyczna potrzeba sięgnięcia po używkę. Odstawienie alkoholu po długotrwałym piciu, nawet chwilowe, jest bardzo nieprzyjemne. Objawy abstynencyjne to między innymi zaburzenia ciśnienia i rytmu serca, nudności, bóle i zawroty głowy, drżenie kończyn, wzmożona drażliwość i kłopoty ze snem.

Jak możemy się zorientować, że to początek nałogu?

Początki choroby alkoholowej trudno odróżnić od zwykłego, towarzyskiego picia. Wskazówką może być to, że osoba chora często szuka powodów, żeby się napić i inicjuje liczne spotkania, na których będzie możliwość spożycia alkoholu. Uzależniony w czasie takich imprez szybko proponuje kolejno kolejką wódki czy piwa i potrafi wypić znacznie więcej niż inni. W stanie upojenia staje się dużo bardziej pewny siebie, otwarty i pozbawiony zahamowań. Często prowadzi to do nieprzyjemnych sytuacji takich jak bójki, kłótnie czy obrażanie bliskich osób. Alkoholicy nagminnie piją do nieprzytomności, a następnego dnia po imprezie nie pamiętają wielu zdarzeń. I chociaż osoba uzależniona lubi przebywać w towarzystwie innych pijących osób, to często zdarza jej się picie w samotności, a wręcz ukrywanie swojego nałogu przed innymi ludźmi. Alkoholicy niejednokrotnie rozpoczynają spożywanie alkoholu od samego rana lub sięgają po wino czy wódkę wtedy, kiedy nikt ich nie widzi. Dlatego przyłapanie bliskiej osoby na piciu w pojedynkę, dla zabicia czasu, może być sygnałem poważnego problemu.

Oprócz utraty kontroli nad ilością spożywanego alkoholu i zwiększonej tolerancji na tę substancję, do objawów uzależnienia zalicza się także zmianę priorytetów życiowych. Osoba, której problemem jest nałóg, stopniowo zaczyna koncentrować wszystkie swoje aktywności na piciu alkoholu. Jej myśli skupiają się głównie wokół tematu picia – jak zdobyć alkohol, kiedy się napić albo jak zamaskować fakt, że spożywało się wódkę czy wino. Alkoholicy często zaniedbują swoją rodzinę i bliskich przyjaciół, o ile nie są towarzyszami do picia. Na drugi plan schodzą także obowiązki domowe i służbowe. Osoby, które potrzebują leczenia, często mają na swoim koncie wiele opuszczonych dni w pracy albo nawet bezpowrotną utratę stanowiska. Znamiennym symptomem uzależnienia jest też picie pomimo świadomości szkodliwości alkoholu. Dla osoby z nałogiem wypicie kolejnego kieliszka jest ważniejsze niż zdrowy rozsądek.

Kieliszki do napojów wysokoprocentowych

Na czym polega dobra terapia antyalkoholowa? Poznaj powody, dla których profesjonalnie prowadzone leczenie uzależnienia od alkoholu w ośrodku Mandala pod Wrocławiem jest skuteczne

Na czym polega terapia antyalkoholowa w ośrodku pod Wrocławiem? Ten proces zaczyna się od prawidłowego postawienia diagnozy i indywidualnego dobrania metod leczenia. Powodzenie tego procesu zależy w dużej mierze od samego pacjenta, ale niezwykle istotne jest udzielenie mu odpowiedniego wsparcia przez specjalistów. Bardzo ważna jest więc zarówno motywacja uzależnionego, jak i zaakceptowanie tego, że potrzebna jest specjalistyczna pomoc, która nie tylko wspiera trwanie w abstynencji, ale i pozwala na zrozumienie, zgłębienie istoty problemu, a przy tym uporządkowanie poszczególnych sfer życia alkoholika. To czas, w którym choroba przestaje mieć kontrolę nad życiem uzależnionego, dzięki czemu zaczyna on podejmować świadome wybory, wpływające na jakość jego funkcjonowania.

Odpowiednio dobrane metody terapeutyczne są sposobem na skuteczne pokonanie nałogu. W tym celu zachęcamy do kontaktu z naszym ośrodkiem - pomożemy raz na zawsze wyzbyć się destrukcyjnego uzależnienia. Nasi specjaliści są osobami, które doskonale znają się na stosowaniu technik, dzięki którym osoby uzależnione mogą zrozumieć swój nałóg i przyjąć nową postawę, gwarantującą im wyjście na prostą, bez spożywania jakiejkolwiek ilości alkoholu. W Mandali dbamy o to, aby każdy pacjent miał odpowiednie warunki, czuł się komfortowo i wspólnie pracujemy nad stopniowym pokonaniem alkoholizmu.

Prowadzona w Mandali terapia odwykowa antyalkoholowa daje uzależnionym szansę na całkowite odcięcie się od szkodliwej substancji i potencjalnych źródeł używek. Jest to bardzo ważne nie tylko podczas detoksu, ale także na dalszych etapach leczenia. Leczenie odwykowe to długotrwały proces, dlatego warto przejść przez niego w specjalnie przygotowanym do tego miejscu. Nasz ośrodek gwarantuje wszystkim osobom, które chcą wyleczyć się z alkoholizmu, krótki czas oczekiwania na przyjęcie i minimalną ilość formalności. Nasi pacjenci mogą też liczyć na zachowanie pełnej dyskrecji i ułożenie planu leczenia według indywidualnych potrzeb uzależnionego. Nasza wykwalifikowana kadra specjalistów i lekarzy czuwa nad podopiecznymi ośrodka na wszystkich etapach leczenia. Podczas trwania odwyku, pacjent może w każdym momencie liczyć na ich wsparcie i profesjonalną pomoc. Dzięki swojej lokalizacji w spokojnej, malowniczej okolicy ośrodek Mandala jest idealnym miejscem na odbycie odwykowej terapii antyalkoholowej i skoncentrowanie się na osiągnięciu sukcesu, jakim jest pokonanie uzależnienia.

Jak wygląda terapia antyalkoholowa w ośrodku odwykowym Mandala nieopodal Wrocławia? Zobacz, jak przebiega pierwszy etap leczenia – detoksykacja

Aby dowiedzieć się, jak wygląda terapia antyalkoholowa w ośrodku pod Wrocławiem, warto zacząć od poznania zasad detoksykacji, która jest pierwszym etapem leczenia. Zanim chory przystąpi do podjęcia terapii psychologicznej, zaleca się przeprowadzenie detoksykacji. Po takim przygotowaniu możliwe jest podjęcie przez uzależnionych od alkoholu właściwego leczenia. Wybór decyzji o podjęciu leczenia jest dla alkoholików nie lada wyzwaniem, dlatego też niezwykle ważne będzie okazanie im potrzebnego wsparcia ze strony rodziny oraz bliskich. Często najtrudniejszym etapem leczenia jest dla alkoholików właśnie detoks, ponieważ wiąże się z mało przyjemnymi objawami odstawienia, które opisaliśmy powyżej. Jednak podczas detoksu w ośrodku odwykowym alkoholik nie ma możliwości uciszenia swoich dolegliwości za pomocą wypicia wódki czy piwa. Przejście przez ten trudny etap staje się łatwiejsze dzięki wsparciu specjalistów z kliniki leczenia uzależnień oraz motywacji od bliskich osób.

Jak przebiega detoks?

Jak dokładnie wygląda detoks, który jest początkiem terapii antyalkoholowej? Jest to monitorowane przez ekspertów odstawienie alkoholu. Pomoc specjalistów w tym czasie jest kluczowa, ponieważ w trakcie detoksu mogą się pojawić u uzależnionego bolesne dolegliwości wynikające z przyzwyczajania się organizmu do braku alkoholu. Oprócz bólu głowy, drżenia kończyn i innych wymienionych wcześniej objawów, mogą pojawić się nawet stany lękowe, ataki padaczkowe i początki depresji. Przeprowadzanie detoksu w warunkach domowych bez opieki zespołu medycznego najczęściej kończy się niepowodzeniem. Przy samodzielnej próbie przejścia przez detoks dodatkowo pojawia się ryzyko wystąpienia u uzależnionego różnego typu nerwic, które także kwalifikują się do leczenia w ośrodku. Zgłaszając się po pomoc do ośrodka, zyskujemy pewność, że detoks będzie przeprowadzony profesjonalnie, a pacjent będzie miał odpowiednie warunki do jego przejścia. W trakcie jego trwania bardzo ważne jest podawanie uzależnionemu dużej ilości płynów, aby zapobiec odwodnieniu. Jeżeli lekarz uzna to za konieczne, wprowadzi już na tym etapie także odpowiednie środki farmakologiczne.

Pierwszy etap terapii antyalkoholowej, czyli detoks pozwala uzależnionemu nabrać sił do dalszej walki z nałogiem. Jego motywacja do pokonania alkoholizmu jest większa, ponieważ nie chce zaprzepaścić ciężkiej pracy, którą wykonał, przechodząc detoks. Dzięki temu dalszy pobyt w ośrodku przynosi znacznie lepsze efekty. Warto jednak pamiętać, że odstawienie alkoholu to dopiero początek leczenia nałogu. Po zakończeniu detoksu pacjent nadal jest osobą uzależnioną i zazwyczaj wciąż pamięta o przyjemnym uczuciu zrelaksowania po wypiciu alkoholu. Dalsze etapy leczenia mają na celu nauczenie pacjenta, jak żyć w trzeźwości i gdzie szukać innych niż picie sposobów na radzenie sobie z różnego rodzaju problemami.

Wsparcie bliskich jest bardzo ważne przy nałogu

Terapia antyalkoholowa niedaleko Wrocławia w ośrodku Mandala – dowiedz się, jak przebiega leczenie. Poznaj nasze sposoby na pokonanie uzależnienia od alkoholu!

Skutecznie prowadzona terapia alkoholowa niedaleko Wrocławia w ośrodku Mandala stała się już drogą do pokonania alkoholizmu dla wielu osób. Wiemy, że stosowane przez nas formy leczenia przynoszą efekty i pozwalają kompleksowo podejść do problemu. Zobacz, jakie sposoby przeprowadzania leczenia pomagają pacjentom zmienić swoje życie na lepsze i wolne od nałogów!

Terapia indywidualna

Spotkania indywidualne są bardzo ważne w procesie leczenia alkoholizmu. Profesjonaliści z ośrodka Mandala doskonale wiedzą, jak zapewnić pacjentom poczucie bezpieczeństwa i dzięki wspólnej pracy wyrobić w osobie uzależnionej od alkoholu nowy, pozytywny sposób myślenia. Nasi specjaliści zapewniają pacjentom należyte wsparcie psychologiczne, dzięki czemu możliwa jest otwarta rozmowa o powodach i skutkach ich uzależnienia od alkoholu. Celem terapii indywidualnej jest wypracowanie sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach bez sięgania po używki. Szczery dialog ze specjalistą pozwala na zrozumienie mechanizmów choroby alkoholowej i owocną naukę kontrolowania złych nawyków.

Terapia grupowa

Terapia z udziałem innych osób, które walczą z uzależnieniem od alkoholu sprzyja otwartości i szczerej rozmowie. Pacjenci wykazują się niezwykłą empatią, wysłuchując innych i okazując im zrozumienie. Dzięki podobnym doświadczeniom są w stanie okazać sobie nawzajem krzepiące wsparcie. Ważnym czynnikiem podczas terapii grupowej jest też wzajemna motywacja. Gdy ktoś opowiada o swoich sukcesach związanych z wychodzeniem z nałogu, innym pacjentom łatwiej jest uwierzyć w swoją siłę i zobaczyć szansę na wyleczenie swojej choroby. Bardzo istotną częścią antyalkoholowej terapii grupowej jest podsumowanie sesji. Terapeuta prowadzący zbiera wszystkie refleksje i przedstawia wnioski płynące z wypowiedzianych przez pacjentów słów.

Leczenie farmakologiczne

Niekiedy do terapii antyalkoholowej włącza się także leczenie farmakologiczne. Nie podaje się pacjentom leków bez odpowiedniej diagnozy postawionej przez lekarza. Dopiero po wskazaniu przez specjalistę takiej konieczności, podaje się osobie walczącej z uzależnieniem od alkoholu bezpieczne, sprawdzone leki. Najczęściej stosuje się środki farmakologiczne w czasie trwania detoksu, aby złagodzić dolegliwości wynikające z odstawienia alkoholu lub na kolejnych etapach leczenia celem wsparcia innych stosowanych metod.

Interwencja kryzysowa

Skonfrontowanie alkoholika z przyczynami jego uzależnienia nazywamy interwencją kryzysową. Podczas stosowania tej metody w trakcie terapii antyalkoholowej niezbędne jest zapewnienie pacjentowi odpowiedniego wsparcia emocjonalnego i zagwarantowanie mu poczucia bezpieczeństwa. Interwencja kryzysowa pozwala na zmierzenie się ze swoimi wewnętrznymi lękami i odebranie im paraliżującej mocy. Często udział w takim spotkaniu biorą nie tylko pacjent i lekarze, ale także najbliżsi uzależnionego. Zaprasza się ich na interwencję kryzysową, aby uświadomić pacjentowi, jaki wpływ na rodzinę i przyjaciół miało jego uzależnienie od alkoholu. Zmierzenie się z tym nie jest łatwe, ale doskonale pokazuje istotę problemu i pozwala pacjentowi na wzmocnienie swojego postanowienia o pozostaniu w trzeźwości.

Terapia antyalkoholowa – cena leczenie uzależnienia od alkoholu w prywatnej klinice Mandala pod Wrocławiem. Zobacz, od czego zależy koszt terapii prowadzonej do wyleczenia alkoholizmu

Cena terapii alkoholowej w ośrodku Mandala pod Wrocławiem jest ustalana indywidualnie z każdym pacjentem. Koszt leczenia jest bowiem zależny od tego, jaki plan zostanie pacjentowi zaproponowany. Oferta jest przygotowywana przez naszych specjalistów podczas wizyty konsultacyjnej, która pozwala na dokładne określenie potrzeb uzależnionego. Cena obejmuje postępowanie diagnostyczne i terapeutyczne oraz wykonywane zabiegi, a także zakwaterowanie i wyżywienie dla pacjenta. Pobyt w naszym ośrodku gwarantuje każdej osobie, która chce wyleczyć chorobę alkoholową kompleksową opiekę i profesjonalne podejście do pacjenta. Ośrodek Mandala położony pod Wrocławiem jest miejscem, w którym warto przebywać, jeżeli chce się podjąć leczenie pod okiem czujnych terapeutów, potrafiących wykrzesać całe pokłady energii niezbędnej do motywacji pacjentów zmagających się z problemem alkoholowym. Terapia alkoholowa w Mandali to bardzo ważny krok w drodze ku całkowitemu zaprzestaniu spożywania alkoholu oraz wyzbycia się szkodliwego nałogu, powodującego często nieodwracalne szkody dla organizmu oraz dla kontaktów społecznych.

Czy terapię antyalkoholową, która pomaga wygrać z uzależnieniem można podjąć mimo braku środków na pokrycie kosztów leczenia? W Mandali, dzięki współpracy z Santander Consumer Bank S.A., przygotowaliśmy specjalną ofertę kredytu dla osób, które znajdują się w trudnym położeniu. Wysokość spłat można ustalić według swoich możliwości. Nasi eksperci pomogą wszystkim potrzebującym w przejściu niezbędnych formalności. Służymy wsparciem każdej osobie, która chce podjąć leczenie w naszym ośrodku odwykowym w Jordanowie Śląskim. Zapraszamy także do kontaktu telefonicznego. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące naszej kliniki i prowadzonego przez nas leczenia uzależnienia od alkoholu.

Lampka białego wina

Ile trwa terapia antyalkoholowa w ośrodku Mandala nieopodal Wrocławia i kiedy leczenie uzależnienia od alkoholu będzie najskuteczniejsze?

To, ile trwa terapia antyalkoholowa w ośrodku pod Wrocławiem, zależy w dużej mierze od samego pacjenta. Od osób, które podejmują się leczenia, wymaga się przede wszystkim motywacji z ich strony. Do ich zadań należy skupienie swoich myśli na procesie wychodzenia z nałogu, nie na samym alkoholu. Leczenie jest skuteczne wtedy, kiedy cały wysiłek uzależnionego skoncentrowany jest na tym, aby nie pić. Silna motywacja jest niezbędna, podobnie jak pomoc ze strony bliskich osób. Ważny jest kontakt z osobami, które również zmagają się z problemem oraz z samymi specjalistami.

Ile trwa leczenie?

Czas trwania leczenia uzależnienia od alkoholu obejmuje detoks oraz dalszą terapię. Proces usuwania z organizmu pacjenta szkodliwych toksyn to zazwyczaj kilka dni – najczęściej od około 7 do 10. Z kolei tego, ile trwa następująca po detoksie terapia psychologiczna i psychiatryczna, nie da się dokładnie oszacować. Wszystko zależy od stopnia uzależnienia pacjenta, który zgłosił się na odwyk oraz jego postępów. Szybkość radzenia sobie z problemem jest kwestią indywidualną i może się różnić w zależności od potrzeb osoby zmagającej się z alkoholizmem. Należy jednak nastawić się na to, że leczenie jest procesem długotrwałym, a walka z nałogiem nie należy do najłatwiejszych. Jednak dzięki odpowiedniej opiece w ośrodku Mandala, idealnie dobranym metodom leczenia oraz wsparciu okazanemu przez lekarzy i specjalistów pokonanie alkoholizmu jest jak najbardziej możliwe. W leczeniu uzależnienia każdy mały postęp jest krokiem milowym i dlatego tak ważne jest chwalenie pacjentów za ich dokonania.

Terapia antyalkoholowa może trwać miesiąc, trzy lub sześć miesięcy, a nawet dłużej. Każda osoba jest inna i układa się dla niej osobny plan leczenia. Bierze się pod uwagę również to, że wystąpią różne powikłania i czas trwania odwyku będzie musiał zostać przedłużony. Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, ile trwa pobyt w ośrodku, ponieważ jest to skomplikowany proces. W klinice Mandala tak prowadzimy leczenie, aby alkoholik nie skupiał się na odliczaniu dni do wyjścia z ośrodka, ale na pokonaniu swojego nałogu i przepracowanie wynikających z niego problemów.

Terapia antyalkoholowa

Terapia antyalkoholowa w ośrodku Mandala pod Wrocławiem – na czym polega i ile trwa?
5 (100%) 1 vote