MANDALA Prywatna klinika leczenia uzależnień

Terapie antyalkoholowe

Leczenie alkoholizmu to skomplikowany, długotrwały proces. Niezbędna w podjęciu walki z nałogiem okaże się terapia alkoholowa. Konsekwentne uczestnictwo w takim procesie, pozwoli raz na zawsze wyrwać się z sideł uzależnienia. Terapie alkoholowe to jedyny sposób, by raz na zawsze pożegnać alkoholizm i móc cieszyć się szczęśliwym, wolnym od uzależnień życiem.

Terapia alkoholowa we Wrocławiu

Zanim jednak chory przystąpi do podjęcia terapii, zaleca się przeprowadzenie detoksykacji. Po takim przygotowaniu możliwe jest podjęcie przez uzależnionych od alkoholu właściwego leczenia. Wybór decyzji o podjęciu terapii jest dla alkoholików nie lada wyzwaniem, dlatego też niezwykle ważne będzie okazanie im potrzebnego wsparcia ze strony rodziny oraz bliskich.

Terapia antyalkoholowa nie tylko wspiera trwanie w abstynencji, ale i pozwala na zrozumienie, zgłębienie istoty problemu, a przy tym uporządkowanie poszczególnych sfer życia alkoholika. To czas, w którym choroba przestaje mieć kontrolę nad życiem uzależnionego, dzięki czemu zaczyna on podejmować świadome wybory, wpływające na jakość jego funkcjonowania.

Zachęcamy do kontaktu z naszym ośrodkiem. Terapia uzależnień alkoholowych pozwoli raz na zawsze wyzbyć się destrukcyjnego uzależnienia od alkoholu. Mandala – ośrodek zlokalizowany nieopodal Wrocławia to miejsce, w którym można odbyć terapię alkoholową z powodzeniem. Nasi specjaliści są osobami, które doskonale znają się na stosowaniu technik, dzięki którym osoby uzależnione mogą zrozumieć swój nałóg i przyjęć nową postawę, gwarantującą im wyjście na prostą, bez spożywania jakiejkolwiek ilości alkoholu.

Kiedy terapia alkoholowa będzie najskuteczniejsza?

Od osób, które podejmują się terapii związanej z uzależnieniem od alkoholu wymaga się przede wszystkim motywacji z ich strony. Do ich zadań należy skupienie swoich myśli na terapii, nie na samym alkoholu. Terapia alkoholowa jest skuteczna wtedy, kiedy cały wysiłek uzależnionego skoncentrowany jest na tym aby nie pić. Silna motywacja jest niezbędna, podobnie jak pomoc ze strony bliskich osób. Ważny jest kontakt z osobami, które również zmagają się z problemem oraz ze specjalistami, którzy mogą prowadzić terapię alkoholową.

Terapia alkoholowa Wrocław

Ośrodek Mandala położony pod Wrocławiem jest miejscem, w którym warto przebywać, jeżeli chce się podjąć pewną terapię pod okiem czujnym terapeutów, potrafiących wykrzesać całe pokłady energii niezbędnej do motywacji pacjentów zmagających się z problemem alkoholowym. Terapia alkoholowa w Mandali to bardzo ważny krok w drodze ku całkowitemu zaprzestaniu spożywania alkoholu oraz wyzbycia się szkodliwego nałogu, powodującego często nieodwracalne szkody dla organizmu oraz dla kontaktów społecznych.