Uprzejmie inforumejmy, iż Klinika Mandala jest już nieczynna na stałe.

 
Ośrodek Leczenia Uzależnień Wrocław

M A N D A L A

PRYWATNY OŚRODEK LECZENIA UZALEŻNIEŃ WROCŁAW

Ratuj swoje życie już teraz!

 

+48 731 979 170

 

MANDALA Prywatna klinika leczenia uzależnień

Leczenie alkoholizmu Wrocław, odwyk alkoholowy

Odwyk alkoholowy w Klinice Mandala pod Wrocławiem to rodzaj terapii uzależnień stosowanej przy chorobie alkoholowej. Polega na całkowitym odcięciu osoby uzależnionej od napojów wyskokowych, czyli zastosowaniu detoksu. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod leczenia. W czym pomaga, jak długo trwa i gdzie najlepiej udać się na odwyk? Wszystkich tych rzeczy dowiesz się z artykułu poniżej!

Samotność i brak sensu życia często dotykają osoby z nałogiem

Spis treści:
Na czym polega?
Kiedy konieczne jest podjęcie leczenia?
Rejestracja w ośrodku Mandala
Przebieg
Szczegóły pobytu w klinice
Czas trwania i ceny

Na czym polega odwyk alkoholowy przeprowadzany w Klinice Mandala pod Wrocławiem?

Klinika Mandala pod Wrocławiem wyjaśnia termin odwyk alkoholowy: ma on kilka znaczeń w zależności od punktu widzenia osoby używającej tego terminu. W ujęciu terapeutycznym, przez psychologów, psychiatrów i lekarzy terapeutów odwykiem alkoholowym nazywany jest kompletny proces leczenia alkoholizmu. Bierze się go pod uwagę od momentu, kiedy pacjent zgłosił się na leczenie, do etapu, w którym stwierdzić można, że uzależnienie ustąpiło a dana osoba jest całkowicie zdrowa.

Inne znaczenie to równoznaczność terminu detoks alkoholowy, czyli proces odtruwania organizmu. Jest to sytuacja, w której chory zostaje umieszczony w odosobnionym zakładzie, dzięki któremu możliwe jest udzielanie pomocy laboratoryjnej oraz pozostanie trzeźwym na czas pobytu.

Dzięki odwykowi alkoholowemu organizm stopniowo oczyszcza się ze szkodliwych substancji, które odpowiedzialne są za zaburzanie prawidłowej fizjologii i procesów chemicznych w mózgu pacjenta. Powoli przywrócona zostaje sprawność psychiczna, dzięki czemu możliwy jest powrót do niezaburzonego funkcjonowania w społeczeństwie.

Klinika Mandala pod Wrocławiem podpowiada, kiedy konieczne jest leczenie odwykowe. Sprawdź, czy jesteś uzależniony!

Wyłonienie odpowiedniego etapu, w którym osoba uzależniona powinna udać się na leczenie odwykowe (np. w Mandali pod Wrocławiem), jest naprawdę trudne. W opinii społecznej osoba, która potrzebuje detoksu często jest piętnowana i stygmatyzowana, niewiele osób widzi w niej cokolwiek poza pewnego rodzaju “marginesem społecznym”. Prawda jest jednak taka, że odwyk alkoholowy nie stanowi rozwiązania jedynie dla osób w głębokim stadium choroby. Im wcześniej podejmie się specjalistyczne leczenie, tym skuteczniejsza i bardziej efektywna staje się terapia antyalkoholowa.

Szkło wypełnione napojem procentowym i lodem

Aby usystematyzować wiedzę na temat poziomu uzależnienia stosuje się dwie klasyfikacje medyczne: ICD-10, używaną w Europie oraz DSM wykorzystywaną w Stanach Zjednoczonych. Obie kategorie zawierają wykaz jednostek chorobowych, jakie zdiagnozować można w związku z nadużywaniem różnego rodzaju substancji u ludzi oraz wszelkiego rodzaju wskazówki ułatwiające diagnozę owych chorób.

Uzależnienie od dowolnej aktywności czy substancji, w tym alkoholu, rozpoznaje się i klasyfikuje na podstawie kilku głównych kryteriów, do których zaliczają się przede wszystkim:

  • niepowstrzymany głód danej substancji czy aktywności – poczucie niekontrolowanego przymusu sięgnięcia po alkohol czy też narkotyki, odbycia danej aktywności (uzależnienie od seksu czy hazardu). Osoby uzależnione są w stanie złamać każde dane sobie postanowienie, czy podjętą wcześniej decyzję odnośnie wstrzemięźliwości względem danej substancji.
  • zespół abstynencyjny – syndrom nazywany także odstawiennym, który charakteryzuje się zespołem nieprzyjemnych objawów związanych z tymczasowym zaprzestaniem sięgania po uzależniającą substancję. Reakcje obejmują zarówno sferę psychiczną, jak i fizyczną. Przy uzależnieniu od procentów są to głównie uczucie niepokoju, nudności, bóle i zawroty głowy, trzęsienie się rąk, abstynencyjne napady drgawkowe, a nawet alkoholowe majaczenie, inaczej znane jako delirium.
  • spożywanie danej substancji pomimo odnoszonych strat – osoba poważnie uzależniona sięga po obiekt uzależnienia bez względu na poważne konsekwencje w postaci niekorzystnych dla swojego stanu sytuacji. Mowa tu o konflikcie z prawem, utraty pozycji w pracy, stracie przyjaciół, toksycznej relacji z bliskimi, rozległych problemach zdrowotnych czy stale towarzyszącej choremu depresji. Niejednokrotnie osoby uzależnione nie mogą też uwolnić się od poczucia wstydu i pogardy do własnej osoby.
  • podniesiona tolerancja – zjawisko, w którym aby uzyskać ten sam efekt upojenia należy spożyć dużo większą ilość napojów procentowych, niż wcześniej. Osoba uzależniona nie odczuwa oczekiwanych rezultatów, wobec czego musi spożyć więcej trunku, w krótszych odstępach czasu oraz wybierając coraz wyższy woltaż. Sytuacja analogiczna jest do innych substancji psychoaktywnych. W przypadku niepohamowanych aktywności – jak np. hazard – osoba uzależniona gra o wyższe stawki, robi to znacznie częściej i ryzykując coraz większe finanse.
  • brak kontroli nad spożywaniem substancji (lub wykonywaniem czynności, od której chory jest uzależniony) – dozowanie, czas spożycia oraz ilości przyjmowanych substancji przestają zależeć od intencji i woli osoby uzależnionej. Utrata kontroli odbija się na sposobie zabawy chorego – substancje całkowicie przejmują dowodzenie nad uzależnionym, sprawiając, że staje się niebezpieczny dla otoczenia i siebie samego, nadmiernie agresywny, monotematyczny czy też niezwykle apatyczny.
  • substancja staje się sensem życia osoby uzależnionej – chory koncentruje swoją uwagę, codzienne funkcjonowanie oraz sens egzystencji wokół ośrodka swojego uzależnienia. Coraz więcej czasu, uwagi oraz determinacji poświęcane jest wyłącznie na tematy związane ze zdobywaniem, otrzymywaniem, zażywaniem oraz skutkami przyjmowanej substancji. Osoba uzależniona coraz więcej czasu i zasobów traci na planowanie przyszłych aktywności związanych np. z piciem alkoholu – szmugluje butelki z trunkiem do miejsca pracy, wymawia się od obowiązków domowych, aby mieć więcej czasu na spożywanie, nie dotrzymuje terminów spotkań towarzyskich, wymawiając się złym samopoczuciem czy brakiem czasu – chyba, że są to spotkania z osobami na podobnym poziomie uzależnienia, które preferują odpowiadający nałogowcowi sposób spędzania czasu.

Aby stwierdzić, że u badanego pacjenta wystąpiło uzależnienie kwalifikujące się na leczenie, wystarczy potwierdzić trzy z sześciu podanych czynników, o ile wystąpiły powtarzalnie w okresie ostatnich dwunastu miesięcy.

Jak rozpocząć odwyk alkoholowy? Zarejestruj się na terapię w prywatnym ośrodku Mandala pod Wrocławiem!

Odwyk alkoholowy w klinice pod Wrocławiem nie jest rozwiązaniem dostępnym jedynie osobom, którym napoje wyskokowe doszczętnie zrujnowały życie. Powyższa rozpiska nasuwa prosty wniosek – osoby kwalifikujące się do leczenia to nie tylko pacjenci, którym używki zdążyły dokumentnie zniszczyć relacje z bliskimi, pozycję społeczną, czy aspiracje na pracę i dobrobyt finansowy. To również osoby, które dopiero zaczynają odczuwać niszczycielski wpływ uzależnienia na ich codzienność – dostrzegają brak kontroli przy spożywaniu substancji psychoaktywnej, przedkładają tę formę spędzania czasu wolnego nad jakiekolwiek inne aktywności, czy też zaczęły się u nich pierwsze problemy w pracy.

Jak przebiega detoks?

Jak więc dokładnie wygląda odwyk alkoholowy? Pierwszym krokiem jest rejestracja w odpowiednim Ośrodku Leczenia Alkoholizmu, jak na przykład zlokalizowana w Jordanowie Śląskim (nieopodal Wrocławia) Prywatna Klinika Mandala. Dzięki rezerwacji dokonanej drogą internetową bądź telefoniczną (lub też poprzez osobiste stawiennictwo) możliwe jest uzyskanie terminu profesjonalnej konsultacji. Podczas spotkania wykwalifikowany doradca indywidualnie omawia z pacjentem jego stan zdrowia i w zależności od sytuacji proponuje metody terapii. Zalicza się do nich między innymi dzienne bądź całodobowe leczenie ambulatoryjne.

Aby zarejestrować się w Ośrodku Mandala należy zgłosić się pod numer telefonu dostępny na stronie internetowej, skorzystać z formularza on-line bądź odwiedzić recepcję Kliniki przy ulicy Ślężańskiej 2 w Jordanowie Śląskim.

Po otrzymaniu zgody na rozpoczęcie programu terapeutycznego należy w odpowiednim terminie pojawić się w Ośrodku, zabierając ze sobą dowód osobisty. Jeżeli przyszły pacjent pomyślnie zarejestrował się na terapię i otrzymał stosowny termin, podczas wizyty nie wymagamy lekarskiego skierowania na badania. Jeżeli osoba szukająca pomocy jest pacjentem niepełnoletnim, powinna dostarczyć zgodę na badania podpisaną przez prawnego opiekuna.

Wieża z kamieni - symbol opanowania

Następne kroki, czyli jak dokładnie wygląda odwyk alkoholowy w klinice pod Wrocławiem?

To pytanie z pewnością zadaje sobie każdy potencjalny pacjent tej kliniki leczenia uzależnień. Na co się przygotować? Jakie metody leczenia będą stosowane i kiedy można zauważyć pierwsze efekty? Zanim przejdziemy do charakterystyki metod leczenia i sposobów prowadzenia kuracji, należy podkreślić, że każdy pacjent stanowi indywidualny przypadek uzależnienia. Oznacza to, że metody skuteczne u jednego uzależnionego mogą okazać się nieskuteczne w przypadku osoby z inną przeszłością. I odwrotnie, dlatego wszyscy pacjenci Kliniki Uzależnień Mandala przechodzą proces konsultacji lekarskiej pozwalającej na ustalenie priorytetów leczenia.

Pierwszym krokiem podejmowana leczenia w Mandali jest zastosowanie alkoholoodtrucia, czyli oczyszczenia organizmu z zalegających tam toksyn. Alkoholoodtrucie przeprowadzane jest w formie podania pacjentowi specjalistycznych wlewów dożylnych, które odpowiedzialne są za złagodzenie nadchodzących syndromów odstawiennych. Stosowane leki nie są uniwersalne, dobiera się je indywidualnie w zależności od obecnego i przeszłego stanu zdrowotnego pacjenta, jego własnych preferencji oraz stopnia zatrucia organizmu.

Detoks jest szczególnie trudnym okresem w życiu osoby uzależnionej – traci ona bowiem kontakt z substancją wywołującą uzależnienie, co objawia się szeregiem skutków ubocznych. Są to głównie zaburzenia układu pokarmowego w postaci wymiotów i biegunki oraz zaburzenia psychiczne obejmujące stany lękowe, majaczenie, omamy czy myśli samobójcze. Farmakoterapia obejmuje także podawanie środków przeciwbólowych, uspokajających, pomagających zasnąć czy nawet suplementów diety w postaci elektrolitów. Skuteczne alkoholoodtrucie jest warunkiem niezbędnym do podjęcia oraz pomyślnego zakończenia terapii.

Zastanawiasz się, gdzie warto iść na odwyk alkoholowy? Wypróbuj Ośrodek Leczenia Uzależnień Mandala na Dolnym Śląsku, tuż pod Wrocławiem!

Gdy odwyk alkoholowy w Klinice Mandala pod Wrocławiem zostanie pomyślnie zakończony, pora na przystąpienie do specjalnie przystosowanej do potrzeb klienta terapii. Mowa tu o psychoterapii indywidualnej, czyli spotkaniach na linii pacjent-terapeuta, dzięki którym możliwe jest wykształcenie w myśleniu osoby uzależnionej zupełnie nowych schematów i kontekstów. Dzięki analitycznemu spojrzeniu specjalisty na alkoholowy problem pacjenta, ma on szansę na podsumowanie swojego dotychczasowego życia i dostrzeżenie w nim momentów, które doprowadziły do obecnej, trudnej sytuacji. Pacjent uczy się nowego postrzegania problemu, dystansuje się do wpojonych nawyków i zyskuje wiarę we własne możliwości.

Poza terapią prowadzoną w trybie indywidualnym o stałych porach, chory zyskuje także możliwość wzięcia udziału w leczeniu psychologicznym, na które zaproszona zostaje jego rodzina. Dzięki takiej łączonej terapii możliwe jest nie tylko wspieranie współuzależnionych bliskich pacjenta, ale i stworzenie wygodnej formy szczerej komunikacji pomiędzy osobą uzależnioną, a jej rodziną. Nie brakuje tu również form edukacyjnych – lekarz specjalista podpowiada, w jaki sposób radzić sobie z kłopotliwymi sytuacjami, ile zdziałać może idea niezakłóconej rozmowy oraz jak wyrabiać sobie zupełnie nowe, zdrowe i bezpieczne nawyki.

Terapia alkoholowa prowadzona indywidualnie bądź w obecności rodziny to nie jedyne sposoby walki z nałogiem. Nieocenione jest także wsparcie pozostałych uzależnionych, z którymi pacjent uczęszcza na terapie grupowe bądź spędza swój czas wolny. Dzięki szerszemu spojrzeniu na problem, które buduje się dzięki historiom innych uzależnionych, pacjent nie czuje się samotny, a jego indywidualny przypadek przestaje przybierać tragiczny wymiar. Dzięki grupowemu wsparciu potrafi on znacznie się otworzyć i nazwać buzujące w nim emocje. Wraz z poznawaniem swojej grupy terapeutycznej zaczyna rozumieć także, że sytuacja zawsze może być gorsza, co stanowi motywację do poprawy własnego stanu.

Jak długo trwa i ile kosztuje odwyk alkoholowy w Klinice Mandala nieopodal Wrocławia? Poznaj ceny terapii!

Nie ma żadnej żelaznej reguły co do tego, ile powinien trwać odwyk u wybranego pacjenta Kliniki Mandala pod Wrocławiem. Każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie – niektórzy robią ogromne postępy już na początku terapii, innym leczenie uzależnienia sprawia dużo więcej trudności. Ostateczny czas spędzony w ośrodku zależny jest od kilku strategicznych elementów. Są to, przede wszystkim:

  • stopień uzależnienia pacjenta – w leczeniu niezwykle istotny jest moment, w którym alkoholik zdecydował się na podjęcie specjalistycznego leczenia. Im szybciej osoba uzależniona przyzna przed sobą, że ma problem wymagający odpowiedniej terapii, tym krótszy przewidziany czas do całkowitego wyleczenia. Najtrudniej uzyskać zadowalające wyniki u osób, które do końca nie chciały przyswoić faktu, że ich życiem rządzi nałóg, a leczenie rozpoczęte zostało głównie w wyniku interwencji osób najbliższych. Wówczas wykształcenie nawyku abstynencji oraz schematów myślowych w których upojenie nie stanowi jedynej odpowiedzi na dręczący alkoholika problem zajmuje znacznie więcej czasu i okupione jest intensywniejszą pracą terapeuty,
  • motywacja do pokonania nałogu – jednym z najistotniejszych elementów pomyślnego leczenia jest stopień zaangażowania i motywacja do uniezależnienia się od alkoholu. Jeśli ktoś znajduje w sobie dużo chęci na zmianę i będzie potrafił ją w sobie stale egzekwować, leczenie okaże się mieć najlepsze efekty. Trudniej jest w przypadku osób uważających, że problem tak naprawdę ich nie dotyczy, bądź też przypadków, w których osoba uzależniona dawno straciła nadzieję na poprawę swojej sytuacji,
  • efektywność leczenia – ten czynnik w głównej mierze zależy od środków i metod, jakimi dysponuje wybrany ośrodek leczenia uzależnień. W przypadku prywatnej kliniki Mandala możemy zapewnić Państwu kompleksowe leczenie oparte o wiedzę i doświadczenie wykwalifikowanej kadry psychiatryczno-terapeutycznej oraz praktyczne zabiegi dokonywane w naszym ambulatorium. Szerokie zaplecze oraz indywidualne podejście do terapii każdego z naszych pacjentów gwarantują efektywne, sprawdzone i niezwykle skutecznie leczenie,
  • wsparcie bliskich – najlepsze rezultaty z odbytego odwyku alkoholowego osiągają osoby, które przez cały czas trwania terapii miały mogły liczyć na nieustające pokrzepienie płynące bezpośrednio od rodziny i osób najbliższych. Wiara w drugiego człowieka, częste odwiedziny czy nawet wspólnie prowadzone rodzinne terapie są rodzajem fundamentów, na których osoba uzależniona może metodycznie wznosić most ku całkowitemu wyzdrowieniu. To bliscy niejednokrotnie są głównym powodem dla którego osoba uzależniona chce zrezygnować z nałogu – ich cierpienie staje się nieznośne, a poczucie wstydu i sprawionego zawodu wypala w uzależnionym przekonanie, że musi się zmienić, aby nie stracić ważnych osób wokół.

Ceny odwyku w ośrodku uzależnień Mandala

Na ostateczne koszty leczenia odwykowego w Prywatnej Klinice Leczenia Uzależnień Mandala składają się nakłady finansowe poniesione w wyniku badań diagnostycznych i leczenia terapeutycznego. Wlicza się także koszt za liczbę i rodzaj wykonanych zabiegów ambulatoryjnych oraz należności związane z wyżywieniem i noclegiem. Te współmierne są do liczby spędzonych w Mandali dni.

Kosztorys sporządza się podczas pierwszego spotkania konsultacyjnego, jeszcze przed przyjęciem na odpowiednią terapię. Dzięki indywidualnej konsultacji możliwe jest dobranie najskutecznejszej linii leczenia, a co za tym idzie, odpowiadającego jej kosztu.

Jeśli jednak jesteś osobą, która nie dysponuje pieniędzmi, nic nie szkodzi! Nasz ośrodek leczenia uzależnień wziął pod uwagę potrzeby pacjentów w trudnej sytuacji finansowej. Dzięki temu nawiązana została współpraca z “Santander Consumer Bank S.A.”. Jej owocem jest powstanie opcji kredytowej, która umożliwia podjęcie leczenia w Klinice Mandala osobom bez środków na jej pokrycie. Osoba uzależniona może w późniejszym terminie spłacić swój pobyt w ośrodku przy pomocy korzystnych rat kredytu.

Leczenie alkoholizmu

Leczenie alkoholizmu Wrocław, odwyk alkoholowy
5 (100%) 5 votes