MANDALA Prywatna klinika leczenia uzależnień

Detoks alkoholowy i alkoholoodtrucia Wrocław

Alkohol spożywany w rozsądnych ilościach ma pozytywny wpływ na nasz organizm, jednak w jego przypadku bardzo łatwo zapomnieć o umiarze. Uzależnienie od alkoholu to przewlekła choroba, która niekorzystnie działa na zdrowie uzależnionego, a także negatywnie wpływa na najbliższych w jego otoczeniu. Należy ze zdrowym rozsądkiem i wiedzą medyczną podchodzić do leczenia tego uzależnienia. W naszym ośrodku Mandala Wrocław pierwszym krokiem w walce z nałogiem jest detoks alkoholowy. Głównym celem odtrucia jest przerwanie ciągów alkoholowych, a także pozbycie się substancji uzależniającej z organizmu, a w kolejnym etapie podjęcie odpowiedniej i skutecznej terapii.

Jak przeprowadzamy alkoholoodtrucia?

Odtruwanie i alkoholoodtrucie przeprowadza się poprzez podanie uzależnionemu odpowiednich wlewów dożylnych, których zadaniem jest złagodzenie objawów abstynencyjnych często występujących przy odstawieniu środka uzależniającego. Jest to okres niezwykle nieprzyjemny dla pacjenta, a niewłaściwie prowadzone odtrucie alkoholowe może być również niebezpieczne. Najczęściej występującymi objawami są zaburzenia układu pokarmowego, którym towarzyszą biegunka i wymioty. Mogą pojawić się także zaburzenia psychiczne w postaci depresji, lęków, majaczenia, omamów, a nawet myśli samobójczych. Dlatego składniki leków dopasowywane są do każdego pacjenta indywidualnie, co zwiększa szansę na wyleczenie. Wśród podawanych leków znajdują się również te o działaniu uspokajającym, przeciwbólowym, przeciwlękowym, nasennym, przeciwgorączkowym, a także różnego rodzaju elektrolity. Detox, który oferujemy został już sprawdzony w terapii setek pacjentów, którzy postanowili nam zaufać. Dzięki wieloletniej praktyce mamy pewność, że stosowane przez nas działania mają przełożenie na wysoką efektywność, pobudzająca organizm pacjentów do działania. Odtrucie alkoholowe pozwala na rozpoczęcie skutecznej terapii rzucenia nałogu alkoholowego.

Zalety detoksykacji alkoholowej w klinice Mandala

W naszej klinice bezpieczeństwo pacjenta stawiamy na pierwszym miejscu. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego odtrucia alkoholowego i leczenia możemy szybko opanować objawy odstawienia, a następnie podjąć próbę właściwego leczenia wraz z terapią. Detoksykacja alkoholowa, a także późniejsza terapia dobierane są w indywidualny sposób – ich długość uzależniona jest od podanych środków, stopnia zatrucia, a także preferencji naszych pacjentów oraz ich ogólnego stanu.

Odtrucie alkoholowe Mandala Wrocław

Detoks Wrocław

W klinice Mandala w Jordanowie Śląskim pod Wrocławiem wykwalifikowani lekarze i psychologowie zapewniają pacjentom stałą opiekę medyczną przez cały okres odtrucia. Z ich wiedzy i wsparcia mogą także korzystać najbliżsi uzależnionego. To doskonały wybór dla wszystkich, dla których ważna jest nie tylko jakość prowadzonych działań, ale również atrakcyjna cena. Detoks alkoholowy oferowany w ośrodku Mandala Wrocław to ważny krok z walce z alkoholizmem.

facebook