Uprzejmie inforumejmy, iż Klinika Mandala jest już nieczynna na stałe.

 
Ośrodek Leczenia Uzależnień Wrocław

M A N D A L A

PRYWATNY OŚRODEK LECZENIA UZALEŻNIEŃ WROCŁAW

Ratuj swoje życie już teraz!

 

+48 731 979 170

 

MANDALA Prywatna klinika leczenia uzależnień

Zalety leczenia uzależnienia w prywatnym ośrodku odwykowym

Obecnie w Polsce istnieje kilkaset ośrodków leczenia uzależnień różnego rodzaju, które podzielić możemy nie tylko ze względu na specjalizację czy też lokalizację ale także na sposób funkcjonowania. Wyróżnić możemy tutaj ośrodki prywatne oraz państwowe. Czym się różnią? Czy istnieje różnica w skuteczności ich działania? I wreszcie: jaki ośrodek lepiej wybrać?

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień gwarancją jakości

Poszukując optymalnych rozwiązań w zakresie leczenie rozmaitych uzależnień czy to tych dotyczących nadużywania substancji psychoaktywnych (alkoholizm, narkomania, lekomania) czy też zachowań kompulsywnych (hazard, uzależnienie od Internetu) zawsze wymagamy profesjonalnego podejścia i skuteczności. O ile ten pierwszy czynnik jest w jakiś sposób mierzalny to skuteczność leczenia poszczególnych uzależnień prezentowana jest najczęściej w formie procentowej dla jednego rodzaju uzależnienia.

Dlatego bardzo ciężko porównać jest skuteczność i wyniki leczenia w poszczególnych ośrodkach leczenia uzależnień. Naturalnie istnieje grupa placówek szczycąca się rzekomo wspaniałymi efektami swojej działalności ale wiarygodność takich informacji pozostaje wątpliwa. Dlatego podczas wyboru miejsca gdzie my albo nasi najbliżsi będą mieli szansę wyjść z nałogu powinniśmy zachować szczególną uwagę i poświęcić chwilę czasu na zbadanie rynku.

Leczenie uzależnień w prywatnym ośrodku

Większość ośrodków tego typu w Polsce to ośrodki prywatne za które trzeba oczywiście płacić. I tutaj również istnieje dosyć istotny rozstrzał jeśli chodzi o ceny a tym samym i jakość oferowanych usług. O tym jaką opcje wybierzemy zadecydować mogą szczegóły, które zrobią na nas pozytywne wrażenie i sprawią że nabierzemy wiary w to że leczenie przyniesie wymierne efekty.

W branży leczenia uzależnień utarło się stwierdzenie, że w prywatnych ośrodkach leczenia panują lepsze standardy bytowe. Oczywiście nie odnosi się do wszystkich ośrodków tego typu ponieważ istnieje kilka ośrodków państwowych oferujących bardzo wysoki standard oraz cieszących się dobrą renomą podobnie jak działa na rodzimym rynku wiele prywatnych ośrodków nie trzymających poziomu leczenia. Abstrahując od wyjątków pacjenci decydujący się na prywatny ośrodek leczenia uzależnień zazwyczaj chwalą sobie kompetentną obsługę, dużą ilość zajęć terapeutycznych jak i ładne oraz dobrze wyposażone pokoje. Czy to faktycznie wpływa na skuteczność leczenia?

Postaw na skuteczność leczenia

O sukcesie całego procesu terapeutycznego decyduje mnóstwo czynników. Począwszy od stopnia zaawansowania nałogu, poprzez indywidualne predyspozycje do uzależnień pod kątem psychologicznym a nawet genetycznym a także wola walki no i czynnik zewnętrzny – pomoc, którą otrzymać możemy własne w ośrodku terapeutycznym. Pacjenci, którzy nie posiadają wysokiej motywacji do rzucenia nałogu mogą nawet po pobycie w najlepszym ośrodku wrócić do nałogu.

Dlatego najważniejszą częścią całego procesu wychodzenia z nałogu jest terapia, która nauczy uzależnionego radzić sobie z trudnymi emocjami związanymi zarówno z odstawieniem czynnika od którego chory jest uzależniony a także pomoże zlikwidować ewentualne przyczyny, które kiedyś pchnęły go w szpony nałogu. I tutaj wracamy do przewagi prywatnych placówek – zauważalna jest większa ilość zajęć terapeutycznych właśnie w takich ośrodkach w porównaniu do placówek państwowych. Wiadomo jak dofinansowana jest polska służba zdrowia zatem nie może nas dziwić mniejsza ilość bądź co bądź drogich zajęć terapeutycznych w ośrodkach państwowych. A terapia to nie tylko psychoterapia grupowa czy indywidualna ale wiele innych form wsparcia takich jak muzykoterapia, relaksacja, zajęcia ruchowe czy medytacja. Tutaj zdecydowanie korzystniej wypadają prywatne placówki, które oferują dużą różnorodność zajęć i aktywności podczas dnia codziennego.

Prywatny ośrodek leczenia – szansa na wyjście z nałogu

Podsumowując należy zwrócić uwagę przede wszystkim na większą różnorodność zajęć w ośrodkach prywatnych w porównaniu do placówek państwowych. Jest to jeden z najważniejszych czynników decydujących o sukcesie terapeutycznym dlatego też przed podjęciem decyzji o wyborze miejsca leczenia warto to uwzględnić. Czasami inwestycja w lepszy ośrodek może zadecydować o wyjściu bądź pozostaniu w nałogu dlatego zdaje się, że warto postawić właśnie na tego typu placówkę.

Leczenie w Prywatnym Ośrodku Leczenia Uzależnień

Zalety leczenia uzależnienia w prywatnym ośrodku odwykowym
5 (100%) 1 vote

Ten wpis został opublikowany w kategorii Blog o leczeniu uzależnień i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.