MANDALA Prywatna klinika leczenia uzależnień

Jak wygląda pomoc w ośrodku odwykowym?

Jak wygląda pomoc w ośrodku odwykowym?

Profesjonalna terapia, badania lekarskie i odtrucie to etapy, które musi przejść każda osoba uzależniona od substancji psychoaktywnych. Nie da się jednak wszystkiego załatwić w formie konsultacji, ambulatoryjnie. Ta forma leczenie sprawdza się tylko w lżejszych przypadkach, ale nie daje gwarancji całkowitego wyjścia z nałogu. Warto stawiać na specjalistyczne ośrodki odwykowe, w których pacjenci mogą liczyć na kompleksowe podejście do ich leczenia. Zastosowanie skojarzonej terapii oraz pomoc wystosowaną w kierunku również rodziny.

Terapia pod czujnym okiem specjalistów

Jeśli problem uzależnienia pogłębia się i nasila to oznaka, że czas zgłosić się na leczenie. Niezależnie, jaki rodzaj uzależnienie wchodzi w grę. W przypadku długiego przyjmowania substancji psychoaktywnych zachodzi konieczność odtrucia organizmu. Dopiero po tym etapie opracowywany jest indywidualny plan leczenia, w którym znajduję się rozmaite formy terapii. Skuteczne odtruwanie jest właściwie niemożliwe na odległość. Na miejscu pacjent zmagający się z głodem oraz objawami zespołu odstawienia uzyskuje profesjonalną pomoc medyczną. Jednocześnie stosowana jest farmakoterapia oraz psychoterapia, by ten najtrudniejszy i najbardziej bolesny okres przetrwał. Pod okiem lekarzy i terapeutów znosi efekty uboczne odtruwania. Te, które są minimalizowane, jak tylko jest to możliwe.

Jakie opcje terapii zapewnia ośrodek odwykowy?

Ośrodki odwykowe stanowią najbardziej skuteczne rozwiązanie dla pacjentów. Ponadto oferują znacznie więcej, aniżeli na przykład szpitale. Pacjent, który cierpi fizycznie przez uzależnienie i przyzwyczajanie się do abstynencji, cierpi również psychiczne. W ośrodku wycisza się, na co wpływają odpowiednie formy terapii, ale też położenie takich miejsc. Pośród natury, z dala od oczu negatywnie nastawione społeczeństwa. Nie ma poczucia wyobcowania i odosobnienia. Wręcz przeciwnie. Mając u swego boku innych uzależnionych, zyskuje na poczuciu zrozumienia. Każdy otrzymuje wsparcie i zrozumienie. Przede wszystkim od lekarzy, ale i w dużej mierze od osób, które mają na swoim koncie te same, a nawet gorsze doświadczenia.

Ośrodek odwykowy Mandala pod Wrocławiem

W ośrodkach odwykowych jest miejsce na odwiedziny rodziny. A także możliwość terapii łączonych, sesji wraz z rodziną. Dzięki temu współuzależnieni bliscy także otrzymują pomoc terapeutyczną i psychologiczną. A zarówno pacjenci, jak i rodzina przechodzą nadto proces edukowania. Nauki radzenia sobie w trudnych sytuacjach, rozmowy, wypracowywania nowych, zdrowych nawyków i zachowań. Indywidualnie skomponowana terapia, w której uczestniczy już nie tylko pacjent, pozwala poznać odczucia wszystkich będących w samym środku nałogu pacjenta. Szanse na wyjście z nałogu i trwanie w abstynencji są o wiele większe, aniżeli w przypadku osób, które nie widzą problemu bądź próbują sobie z nim poradzić na własną rękę. Uzależnienie dotyka zarówno ciała, duszy, jak i umysłu, stąd kompleksowe leczenia obejmujące wszystkie płaszczyzny jest koniecznością.

W specjalistycznych ośrodkach odwykowych pacjenci w krótszym czasie wychodzą z nałogu i mają o wiele większa szanse na to, by do niego nigdy nie powrócić. Więcej o ośrodku odwykom dowiecie się Państwo z naszej strony https://www.mandalawroc.pl/leczenie/leczenie-uzaleznien – zapraszamy do lektury.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Blog i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
facebook