MANDALA

Ośrodek Leczenia Uzależnień

Nowa wersja strony
Pozostań na stronie
Ośrodek Leczenia Uzależnień

 
Ośrodek Leczenia Uzależnień Wrocław

M A N D A L A

PRYWATNY OŚRODEK LECZENIA UZALEŻNIEŃ WROCŁAW

Ratuj swoje życie już teraz!

 

+48 731 979 170

  +48 603 961 396

 

MANDALA Prywatna klinika leczenia uzależnień

Jak leczyć depresję?

Tematowi depresji towarzyszy nierzadko stereotypowe myślenie – wielu uważa, że dotyka ona głównie osoby, które doświadczyły przykrych wydarzeń, takich jak śmierć bliskiej osoby, rozstanie czy utrata pracy. Tymczasem depresja to choroba cywilizacyjna XXI w., która dosięga coraz większą ilość ludzi – niekoniecznie napotykających na swej drodze ogromne problemy i tragedie, narażonych zaś przede wszystkim na codzienny stres i niepowodzenia.

Kiedy smutek staje się codziennością

Depresja to temat często bagatelizowany – nierzadko trudno odróżnić przedłużające się nieco w czasie zmęczenie, zniechęcenie i pogorszony nastrój, od faktycznego stanu chorobowego. Dlatego też wielu pozostawia tę kwestię samą sobie, co prowadzi do pogłębienia takiego stanu, a w konsekwencji prawdziwie szkodliwego jego oddziaływania na zdrowie.

Depresja

Oczywiście, o osobie, która odczuwa tymczasowy spadek nastroju, nie powiemy, że cierpi na depresję. Osobą chorą nazwiemy jednak bezsprzecznie kogoś, u kogo stan ten ma charakter przewlekły. Dodatkowo pojawiają się: brak odczuwania przyjemności, czerpania radości z aktywności, które dotychczas ją sprawiały, ogólny spadek zainteresowania, bezsenność, chroniczne zmęczenie prowadzące do problemów z koncentracją, a także wyraźnie niska samoocena, której towarzyszy nieustanne poczucie winy.

S.O.S. dla pogrążonych w apatii

W takiej sytuacji konieczne jest zasięgnięcie pomocy, która pozwoli wyswobodzić się z sideł uciążliwego stanu. Leczenie depresji przebiega najczęściej dwutorowo i polega na uczestnictwie w psychoterapii – indywidualnej bądź grupowej, a także zasięgnięciu wsparcia farmakologicznego. Leczenie jest jednak kwestią indywidualną, dlatego też zarówno jego długość, jak i sam przebieg, zależą od konkretnego przypadku. Zawsze jednak najlepszą i najskuteczniejszą pomocą jest dobry ośrodek leczenia depresji zapewniający potrzebną terapię, która, w połączeniu ze wsparciem ze strony bliskich, jest w stanie wyeliminować chorobę.

Jak leczyć depresje

Jak leczyć depresję?
5 (100%) 1 vote

Ten wpis został opublikowany w kategorii Blog o leczeniu uzależnień i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.