MANDALA

Ośrodek Leczenia Uzależnień

Nowa wersja strony
Pozostań na stronie
Ośrodek Leczenia Uzależnień

 
Ośrodek Leczenia Uzależnień Wrocław

M A N D A L A

PRYWATNY OŚRODEK LECZENIA UZALEŻNIEŃ WROCŁAW

Ratuj swoje życie już teraz!

 

+48 731 979 170

  +48 603 961 396

 

MANDALA Prywatna klinika leczenia uzależnień

Dlaczego warto zdecydować się na odwyk alkoholowy?

Alkoholizm jest chorobą, w którą łatwo wpaść, a zdecydowanie trudniej się z niej wyleczyć. Wyjście z nałogu nie oznacza niestety całkowitego wyleczenia. Alkoholikiem pozostaje się do końca życia, stąd wedle wielu teorii uznaje się to schorzenie za nieuleczalne. Stosowane różne formy terapii mając więc na celu nie tylko zadbanie o organizm pacjenta pod względem fizycznym. Zarówno kondycja fizyczna, jak i psychiczna ma ogromne znaczenie podczas etapu zdrowienia i całego leczenia, jednak istotą jest uczenie się nowych, zdrowych nawyków. Wzorców zachowań, umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach w sposób rozsądny, odpowiedzialny, przede wszystkim na trzeźwo, bez pokusy sięgnięcia ponownie po alkohol i powrotu do nałogu. Aby rozpocząć cały proces zdrowienia należy przyznać się przed samym sobą, iż istnieje problem. To konieczne i niezbędne, by wraz z silną wolą i chęcią do wyjścia z nałogu postawić pierwszy krok. Zgłosić się na terapię.

Istotne jest aby świadomie poddać się leczeniu

Leczenie odwykowe również jest etapem dobrowolnym. Nieprzyjemnym i trudnym dla pacjenta, ale koniecznym do zrealizowania, by rozpocząć właściwą terapię, ukierunkowaną na leczenie ciała, duszy i umysłu. Uzależnienie bowiem, również od alkoholu jest chorobą na wszystkich płaszczyznach.

Problem alkoholowy

Kontrola nad pacjentem po odstawieniu alkoholu

Odwyk alkoholowy przeprowadzany jest w specjalistycznych ośrodkach. Rzadko kiedy pacjenci mimo możliwości korzystania z pomocy ambulatoryjnej, decydują się na takową. Podczas odwyku często dochodzi do wystąpienia objawów odstawienia alkoholowego, stąd niezbędna jest całodobowa opieka i kontrola nad pacjentem – dowiedz się więcej na naszej stronie: https://www.mandalawroc.pl/leczenie/alkoholizm/odwyk-alkoholowy. By w razie potrzeby móc modyfikować formę leczenia, zmieniać ewentualnie podawane środki farmakologiczne i interweniować zawczasu.

Objawy zespołu odstawienie mogą obejmować drżenie, wymioty, biegunkę, dolegliwości bólowe. Do tego zaburzenia świadomości, a nawet halucynacje i urojenia. Stąd koniecznością staje się udzielenie natychmiastowej pomocy, bowiem objawy zagrażają zarówno zdrowiu, jak i życiu pacjenta.

Bezpieczeństwo pacjenta podczas odwyku

Uzależnieni zgłaszający się na terapię odwykową do specjalistycznych ośrodków mogą liczyć na miejsca, które dają im poczucie bezpieczeństwa. Położone w pewnym odosobnieniu, by pacjenci nie mieli poczucia, że wszyscy na zewnątrz wiedzą o ich problemie. Liczy się stworzenie wrażenia azylu. Przestrzeń, która będzie niosła ze sobą spokój, regenerację i odpoczynek. Czas na wyciszenie, rozmowy, przemyślenie swojego życia, nabywanie nowych wzorców zachowań. Specyfika leczenia odwykowego w ośrodkach nie polega jedynie na działaniach, które powodują, że pacjent w najtrudniejszym momencie terapii odczuwa cierpienie. Nie da się tego uniknąć, bo głód alkoholowy odbija swoje piętno na samopoczuciu fizycznym i psychicznym. Ale odpowiednie formy leczenia odwykowego, jak i nieustanna opieka minimalizuje negatywne skutki odczuwane przez pacjentów. A gdy ten etap ma się już za sobą, można rozpocząć właściwą terapię, na którą składają się różne jej formy. Dostosowane indywidualnie do potrzeb każdego z pacjentów.

Zalety odwyku alkoholowego

Dlaczego warto zdecydować się na odwyk alkoholowy?
5 (100%) 1 vote

Ten wpis został opublikowany w kategorii Blog o leczeniu uzależnień i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.