MANDALA Prywatna klinika leczenia uzależnień

Leczenie i terapia uzależnień od narkotyków

Zgodnie z definicją Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) narkomania to stan, kiedy organizm człowieka uzależniony jest od substancji – najczęściej pochodzenia syntetycznego – które mają realny, niepożądany z natury wpływ na psychofizyczne czynności mózgu. Nazwa narkomanii pochodzi z języka greckiego narke, które oznaczać będzie odurzenie oraz mania – które to oznacza szaleństwo.

Skutecznie leczenie narkomanii wymaga prowadzenia działań, które mają na celu usunięcie szkodliwych związków z organizmu osoby uzależnionej. Narkomania jest patologicznym zachowaniem, wywołanym krótszym bądź dłuższym zażywaniem leków lub innych środków odurzających (narkotyki, leki uspokajające, psychotropowe). Osoby uzależnione od tych środków znajdują pomoc w specjalistycznych ośrodkach oraz prowadzonych tam terapiach. Jednym z nich jest nasza prywatna klinika leczenia uzależnień spod Wrocławia. Oferujemy terapie uzależnień od narkotyków, tak niezbędne w walce z tym destrukcyjnym nałogiem.

Narkotyki rozróżniamy ze względu na drogi wchłaniania:

  • dożylne,
  • doustne,
  • wziewne.

Narkomania jest zwykle wynikiem wielokrotnego zażycia środka uzależniającego, jedynie przy zażyciu kokainy i heroiny uzależnienie rozwija się po jednorazowej dawce. Jej skutkiem są zmiany w pracy ludzkiego mózgu – w wielu przypadkach nieodwracalne, wpływające na zachowania i reakcje typowe dla osób uzależnionych. Dlatego tak ważne jest podjęcie odpowiedniej i skutecznej terapii. Leczenie narkomanii nie jest łatwym procesem. Terapia dla narkomanów, w wielu przypadkach polega na nagłym odstawieniu środka lub substancji uzależniającej, we wsparciu farmakologicznym lub psychologicznym. Dzięki detoksowi, stężenie substancji uzależniającej znacząco się zmniejsza, a organizm narkomana pozbywa się jej zapasów. Dobrze przeprowadzona terapia uzależnienia od narkotyków to szansa nawet na pełne wyleczenie. Należy jednak pamiętać, że detoks stosuje się tylko i wyłącznie w ostateczności, kiedy pacjent nie jest w stanie wyjść z uzależnienia samodzielnie.

Kiedy rzeczywiście jest się uzależnionym od narkotyków?

Według obowiązującej w Polsce Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób (ICD -10), wyróżnia się sześć kryteriów diagnostycznych uzależnienia. Aby rozpoznać je u danej osoby, konieczne jest stwierdzenie, że spełnia ona minimum trzy z nich, przez jeden miesiąc w ciągu ostatniego roku:

  1. trudna do opanowania potrzeba kontaktu (zażywania) z przedmiotem uzależnienia – tzw. głód,
  2. upośledzenie kontroli nad ilością, czasem lub intensywnością tego kontaktu (zażywania) – tzw. utrata kontroli,
  3. zmiana tolerancji (zapotrzebowania) na daną substancję lub aktywność,
  4. objawy odstawienia – tzw. zespół abstynencyjny,
  5. kontynuowanie danej czynności (np. zażywania) mimo świadomości szkód, jakie ona przynosi,
  6. zaniedbywanie innych źródeł gratyfikacji, np. zainteresowań, pracy, kontaktów towarzyskich – zobojętnienie.

Narkomania wywołuje przymus przyjmowania środka odurzającego, tendencję do stałego zwiększania jego dawki oraz fizyczne i psychiczne uzależnienie. Terapie uzależnień od narkotyków są działaniem niezbędnym, celem wyeliminowania zagrożenia, jakie stanowi postępujący nałóg. Dlatego też taką popularnością cieszą się ośrodki oferujące tego rodzaju pomoc.

Leczenie narkomanii

Wybierz ośrodek leczenia uzależnień od narkotyków Mandala pod Wrocławiem

Nasz prywatny ośrodek koło Wrocławia zaprasza na terapie uzależnień od narkotyków. Leczymy i pomagamy w ich przezwyciężaniu, proponujemy detoks – odtrucie organizmu. Specjalistyczna kadra terapeutów naszego ośrodka pomaga przezwyciężać uzależnienia oraz uczy walki z nimi. Proponowana przez nas terapia narkotykowa pomoże skutecznie poradzić sobie z nałogiem.

Serdecznie zapraszamy do naszej Kliniki Mandala, znajdującej się nieopodal Wrocławia, w Jordanowie Śląskim. Gwarantujemy, że leczenie narkomanii w naszym ośrodku odbywać będzie się w przyjaznej, komfortowej dla pacjenta atmosferze. Zadbamy o to, aby każdy z naszym pacjentów każdego dnia terapii uzależnienia mógł czuć się coraz lepiej. Prowadzimy działania, które poprawiają nie tylko kondycję fizyczną, usuwają szkodliwe toksyny z organizmu ale także motywujemy naszych pacjentów do zaprzestania zażywania narkotyków pod jakąkolwiek postacią. Nasze leczenie to sprawdzona metoda walki z najbardziej szkodliwym nałogiem.

facebook