MANDALA Prywatna klinika leczenia uzależnień

Odwyk alkoholowy

Alkoholizm jest wynikiem długotrwałego nadużywania alkoholu. Wraz z koniecznością nieustannego sięgania po alkohol, skutkuje licznymi zaburzeniami psychicznymi. Jedyną skuteczną metodą, dająca realne szanse na wyjście z nałogu są odwyki alkoholowe.

Odwyk alkoholowy to terapia uzależnień stosowana zazwyczaj w przypadku alkoholizmu. Forma ta znana jest od początków dwudziestego wieku. W związku z faktem, iż łączy się z całkowitym odstawieniem niszczącej substancji, objawia się niepokojem, lękiem, często depresją, drżeniem rąk czy bezsennością. W większości przypadków jej przebieg zamyka się w kilku etapach. Podstawą jest uświadomienie pacjentowi skali problemu, mechanizmów przebiegu choroby oraz leczenie właściwe. Proces leczenia na odwyku nie jest skomplikowany.

Odwyk alkoholowy

W czym pomaga odwyk alkoholowy?

Leczenie na odwyku alkoholowym jest sposobem na długotrwałe pozbycie się nałogu. Odstawienie alkoholu jest procesem trudnym oraz wymagającym wielkiego zaangażowania ze strony uzależnionego, aczkolwiek dzięki pomocy specjalistów, którzy są doświadczonymi terapeutami odwyk alkoholowy może być skuteczny. Dzięki włączeniu się do konsekwentnego procesu odwyku alkoholowego uzależniony ma możliwość podejmowania kolejnych ważnych kroków, które pomagają mu odstawić alkohol na boczny tor. Odwyk alkoholowy pomaga oczyszczać stopniowo organizm ze szkodliwych substancji, które zaburzają prawidłową fizjologię oraz procesy chemiczne w mózgu. Dzięki odwykowi uzależniony może powoli wracać do pełnej sprawnej psychicznej, co pozwoli mu na normalne funkcjonowanie w społeczeństwie.

Odwyk alkoholowy na Dolnym Śląsku

Dobrym pomysłem dla osób, które chcą walczyć ze swoim nałogiem oraz rozpocząć odwyk alkoholowy jest skorzystanie z oferty specjalistycznego ośrodka uzależnień, gdzie można uzyskać fachową pomoc na każdym etapie zrywania z nałogiem. Jednym z takich miejsc na Dolnym Śląsku jest ośrodek Mandala, który wspiera osoby uzależnione nie tylko od alkoholu, ale także narkotyków, leków czy hazardu. Ośrodek odwykowy Mandala nieopodal Wrocławia zapewnia komfort oraz bezpieczną drogę przebrnięcia przez proces odwyku alkoholowego.

Leczenie odwykowe we Wrocławiu

Mandala Wrocław to prywatny ośrodek leczenia uzależnień, gdzie doświadczona kadra pragnie pomóc pacjentom pozbyć się nałogu. Stosując różne sposoby odtrucia i przerwanie ciągow alkoholowych, otacza uzależnionych stałą opieką medyczną pomagając wrócić do zdrowia. Nasi specjaliści pomagają uzależnionym od lat, posiadamy techniki umożliwiające nam skuteczniejsze niż gdzie indziej dawanie wsparcia alkoholikom. Nasz odwyk alkoholowy jest przyjazny i w pełni bezpieczny dla pacjentów.

facebook